• 1401/10/01 - 11:03
  • تعداد بازدید : 422
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در راستای پیشگیری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان:

یک واحد پرورش بوقلمون گوشتی در شهرستان رزن به علت جوجه ریزی غیر مجاز به مراجع قضایی معرفی شد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رزن: در راستای پیشگیری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، یک واحد صنعتی پرورش بوقلمون گوشتی در شهرستان رزن به دلایل عدم رعایت موازین بهداشتی – قرنطینه‌ای و جوجه ریزی خارج از موازین فنی و بهداشتی دامپزشکی به مراجع قضایی معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان رزن؛ رییس اداره دامپزشکی شهرستان رزن گفت: در راستای پیشگیری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، یک واحد صنعتی پرورش بوقلمون گوشتی در شهرستان رزن به دلایل عدم رعایت موازین بهداشتی – قرنطینه‌ای و جوجه ریزی خارج از موازین فنی و بهداشتی دامپزشکی به مراجع قضایی معرفی شد.
وی افزود: پرورش طیور در سالن‌های غیرمجاز، احتمال وقوع بیماری‌های واگیردار طیور را افزایش می‌دهد و تهدیدی بالقوه برای دیگر واحد‌های مجاز پرورشی تلقی می‌شود لذا بازرسان بهداشتی دامپزشکی شهرستان رزن با انجام بازدید‌های ادواری بعد از تذکرات لازم اقدامات قانونی لازم را به عمل می‌آورند.
دکتر بهروز شیرزادی افزود:نظارت بر کلیه ی مراحل پرورش طیور صنعتی از جمله وظایف دامپزشکی می باشد و نظارت کارشناسان دامپزشکی بر مراحل پرورش مرغ گوشتی سبب تضمین کیفیت گوشت سفید استحصالی می شود.این نظارت ها شامل سنجش کیفیت جوجه ی ورودی به فارم از نظر بیماریهای مختلف و شایع، ارزیابی کیفی خوراک و آب مصرفی واحد، اجرای برنامه ی استاندارد واکسیناسیون، نظارت بر نحوه و میزان مصرف آنتی بیوتیک و دوره ی منع مصرف آن و بسیاری موارد دیگر می شود.
رییس اداره دامپزشکی شهرستان رزن همچنین اظهار داشت:نظارت دامپزشکی بر واحدهای تولیدی و پرورشی دام و طیور در راستای شعار"دام سالم،غذای سالم،انسان سالم" بوده و ضامن سلامت جامعه می باشد. نظارت های اعمال شده سبب شده تا گوشت سفید تولید شده در شهرستان از کیفیت بالایی برخوردار باشد.
وی گفت: با نظارت کارشناسان دامپزشکی بر جوجه ریزی ها، دوره های پرورش و همچنین حمل و نقل طیور به مقصد کشتارگاه ها از بروز بیماری ها و انتشار آلودگی جلوگیری می شود.
شیرزادی به پرورش دهندگان توصیه کرد در صورت داشتن سالن‌های غیرمجاز برای اخذ مجوز‌های لازم برای پرورش بهداشتی اقدام و به منظور ارتقای سلامت عمومی مصرف کنندگان، با ماموران دامپزشکی همکاری داشته باشند.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رزن  از پرورش دهنگان درخواست کرد برای پرهیز از خسارات غیر قابل جبران به صنعت پرورش طیور، هرگونه فعالیت بدون مجوز و جوجه ریزی غیر مجاز در مرغداری ها و مکان های غیر بهداشتی را با تماس به سامانه 1512 دامپزشکی گزارش دهند.
 
  • گروه خبری : اخبار شهرستان رزن,اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم,روابط عمومی
  • کد خبر : 295671
کلمات کلیدی
حسن  حاجیان بیدار

حسن حاجیان بیدار

تصاویر

لینک کوتاه