• 1401/11/05 - 09:29
  • تعداد بازدید : 202
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

نظارت و بازدید های شبانه روزی منظم و برنامه ریزی شده از کشتارگاه صنعتی طیور

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان بهار، رئیس اداره دامپزشکی این شهرستان از برقراری کشیک های انجام بازدید شبانه توسط ناظرین عالیه دولتی از کشتارگاه صنعتی طیور خبر داده و افزود: بر اساس دستورالعمل های موجود از جمله دستورالعمل کشتار، استحصال و بسته بندی گوشت و آلایش کشتارگاه صنعتی طیور، کلیه متصدیان واحدهای کشتارگاهی موظف به رعایت ضوابط ابلاغی زیر نظر مسئول فنی و بهداشتی واحد بوده و در این راستا ناظرین عالیه دولتی بر روند انجام کشتار و تولید و عرضه انواع محصولات در این واحد نظارت می نمایند.

دکتر صادقی افزود: موارد غیر بهداشتی موجود در واحد از جمله لاشه و آلایش طیور مبتلا به انواع بیماریها، نگهداری خارج از ضوابط محصولات تولید شده و ... توسط کارشناسان رصد شده و در صورت مشاهده این موارد وفق مقررات ابلاغی، اقدامات قانونی لازم به انجام می رسد.

وی افزود: در این راستا مقادیر متنابهی از لاشه و آلایش استحصالی کشتارگاه که شرایط نامطلوبی از نظر بهداشتی داشته اند در محل تبدیل ضایعات واحد ضبط و معدوم سازی گردیده و از چرخه مصرف انسانی خارج می گردند.

ایشان در ادامه اظهار داشت: در راستای تامین بهداشت و ارتقای بهداشتی محصولات تولیدی نیازمند حمایت نهادهای متولی نظیر فرمانداری و دادستانی محترم می باشیم که بتوانیم قوانین مربوطه را در واحد جاری و ساری نماییم.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار در پایان اظهار داشت: پرسنل و کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان در خط مقدم مبارزه با انواع بیماریهای دام و طیور خصوصاً بیماریهای مشترکی نظیر بیماری آنفلو آنزای فوق حاد پرندگان قرار داشته و در این راستا تلاش ایشان ستودنی است.

 

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان بهار
  • کد خبر : 296609
لینک کوتاه