• 1402/02/31 - 09:02
  • تعداد بازدید : 366
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان بهار خبر داد:

نصب بنر هشدار بهداشتی در خصوص بیماری تب کریمه کنگو در ورودی کشتارگاه صنعتی دام شهرستان بهار

معاون اداره دامپزشکی شهرستان بهار: بنر اطلاع رسانی نحوه انجام اقدامات پیشگیرانه بیماری مشترک تب کریمه کنگو (cchf) در محل کشتارگاه صنعتی دام شهرستان نصب گردید.

معاون اداره دامپزشکی شهرستان بهار: پیرو دستور صادره از سوی سازمان دامپزشکی کشور و با توجه به گرم شدن تدریجی هوا همراه با آغاز فعالیت کنه ها علاوه بر اطلاع رسانی در خصوص سمپاشی و ضدعفونی اماکن دامی و تاثیر آن در از بین بردن کنه عامل انتقال بیماری تب کریمه کنگو با توجه به اینکه شاغلین کشتارگاههای دام اعم از کارگران،سلاخان،کادر بهداشتی مستقر در کشتارگاه و .... از افراد در معرض خطر تب هموراژیک کریمه-کنگو می باشند بنر اطلاع رسانی نحوه انجام اقدامات پیشگیرانه بیماری مشترک تب کریمه کنگو (cchf) در محل کشتارگاه صنعتی دام شهرستان نصب گردید.

دکتر قنبری افزود:لزوم برگزاری کلاسهای آموزشی _ ترویجی،نصب بنر و  توزیع بروشورهای آموزشی در بین کارکنان کشتارگاه های دام از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل اجرای برنامه های آموزشی در این واحد در اولویت فعالیت های آموزشی و ترویجی  این شهرستان قرار دارد.

 وی در ادامه گفت: بر اساس ضوابط سازمان دامپزشکی کشور، تمام دام ها باید تحت نظارت دامپزشکان معاینه و پیش از کشتار بازرسی شوند. اگرچه در پایان کار و پس از بازرسی گوشت لاشه این دام ها ممهور به مهر دامپزشکی می شود و برچسب هایی روی لاشه نصب می شود که دارای کد و اسم کشتارگاه و روز کشتاراست. البته گذراندن لاشه ها به مدت 24 ساعت در "پیش سرد " کشتارگاه با دمای صفر تا 4 درجه نیز از مراحل ضروری است تا پس از طی مرحله جمود نعشی، عوامل بیماری زا مانند تب خون ریزی دهنده کریمه کنگو  به دلیل اسید لاکتیک و pH ایجاد شده از بین برود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تا کنون موردی از بیماری تب کریمه_کنگو در شهرستان بهار گزارش نشده است.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان بهار,اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی,اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی,روابط عمومی
  • کد خبر : 301832
لینک کوتاه