• 1402/03/04 - 08:37
  • تعداد بازدید : 369
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان بهار خبر داد:

جوجه ریزی بیش از 580 هزار قطعه در اردیبهشت ماه سالجاری

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان بهار و به نقل از معاون اداره دامپزشکی شهرستان، جوجه ریزی بیش از 580 هزار قطعه در واحدهای پرورش طیور شهرستان در اردیبهشت ماه سالجاری، با اخذ مجوزهای قانونی لازم صورت گرفته است.

معاون اداره دامپزشکی شهرستان بهار اعلام کرد:میزان جوجه ریزی واحدهای پرورش طیور صنعتی شهرستان در اردیبهشت ماه سالجاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدود 30 درصد افزایش داشته است.

دکتر قنبری در ادامه گفت: تمامی واحدهای پرورش طیور صنعتی شهرستان اعم از مزارع پرورش مرغ مادر، تخمگذار، نیمچه گوشتی ، پرورش بوقلمون و .... دارای مسئول فنی_بهداشتی بوده و بر فعالیت بهداشتی این واحد ها توسط مسئولین فنی و کارشناسان اداره دامپزشکی نظارت می گردد.

وی افزود: تمامی واحدهای پرورشی شهرستان، پس از اخذ تاییدیه های لازم از اتحادیه تعاونی مرغداران و مسئول فنی و بهداشتی واحد، نسبت به درخواست صدور مجوز جوجه ریزی از اداره دامپزشکی شهرستان اقدام کرده و پس از تایید اداره دامپزشکی نسبت به انجام جوجه ریزی و آغاز فعالیت واحد در دوره پرورشی جدید اقدام می نمایند.

معاون اداره دامپزشکی شهرستان بهار در پایان اظهار داشت: خروج کلیه طیور زنده از مرغداری به مقصد کشتارگاه نیز الزاماً می بایست توسط خودرو های مجاز و پس از اخذ مجوزهای بهداشتی_قرنطینه ای صورت گرفته و مسئولین فنی_بهداشتی کشتارگاههای طیور پس از دریافت مجوز از خودرو ها و ثبت تایید تخلیه آن در سامانه قرنطینه ، نسبت به انجام کشتار طیور دریافتی در کشتارگاه اقدام می نمایند.

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان بهار,اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم,روابط عمومی
  • کد خبر : 302064
لینک کوتاه