• 1401/12/24 - 10:02
  • تعداد بازدید : 240
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در راستای انجام دستورالعمل های ابلاغی از سوی دفتر بهداشت و مدیریت بیماریهای دامی سازمان دامپزشکی کشور انجام گرفت:

انجام کشتار دامهای غیر مجاز وارده به شهرستان بهار در کشتارگاه صنعتی دام این شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان بهار، رئیس اداره دامپزشکی این شهرستان از کشتار تعداد یازده راس دام سبک غیر مجاز وارده به شهرستان از استانهای غربی کشور در کشتارگاه صنعتی دام این شهرستان خبر داد.

دکتر صادقی اظهار داشت: بیماری ویروسی تب برفکی به عنوان یکی از مهم ترین بیماریهای واگیر دار در جمعیت حیوانات زوج سم نظیر گاو و گوسفند و بز بوده که همه ساله خسارات اقتصادی فراوانی را به دامداران منطقه، شهرستان و استان وارد می آورد.

ایشان ادامه داد: بر اساس دستور صریح صادر شده از سوی مسئولین محترم سازمان دامپزشکی کشور و بر اساس قوانین موجود و در راستای کنترل بروز و شیوع بیماری در منطقه، می بایستی دامهای غیر مجاز وارده به شهرستان از مبداء استانهای غربی کشور در نزدیکترین واحد کشتارگاهی و بر اساس ضوابط موجود و زیر نظر کارشناسان و کادر بهداشتی مستقر در کشتار گاه به عنوان دام مظنون کشتار گردند.

وی افزود: بر اساس هماهنگی به عمل آمده با دادستان محترم شهرستان، دامهای وارده به شهرستان که به صورت غیر مجاز و از استانهای غربی کشور نظیر کردستان و کرمانشاه به شهرستان وارد می شوند در کشتارگاه صنعتی دام شهرستان کشتار خواهند گردید.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان در پایان اظهار داشت: در بازرسی اخیر انجام گرفته توسط پرسنل دامپزشکی شهرستان در محل پست قرنطینه دامپزشکی سه راهی صالح اباد، از یک خودروی نیسان تعداد یازده راس دام سبک غیر مجاز که از مبدا یکی از استانهای غربی کشور به استان همدان در حال حمل بود، کشف، و پس از انجام هماهنگی های لازم ، کلیه این دامها در محل کشتارگاه صنعتی دام شهرستان کشتار گردید.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان بهار,اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی
  • کد خبر : 298584
لینک کوتاه