چاپ
ارسال به دوست

مدیرکل دامپزشکی استان همدان:

آغاز طرح تشدید و نظارت های بهداشتی اداره کل دامپزشکی استان همدان در ایام نوروز 1399

«دکتر محمودرضا رسولی» از آغاز فعالیت اکیپ های ثابت و سیار این اداره کل در طرح تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی در ایام نوروز 1399 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان «دکتر محمودرضا رسولی» مدیرکل دامپزشکی استان گفت: طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی دامپزشکی بر مراکز تولید، توزیع، بسته بندی و عرضه فرآورده های خام دامی در ایام نوروز از 25 اسفندماه آغاز و تا 15 فروردین ماه سال 1399 ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: بمنظور حفظ سلامت و امنیت غذایی هم استانی ها اکیپ های ثابت و سیار نظارت بهداشتی اداره کل دامپزشکی در مرکز استان و شهرستان های همدان همزمان با سراسر کشور، ساماندهی و تجهیز شده اند.

این مقام مسئول گفت: تعداد 10 اکیپ ثابت و 18 اکیپ سیار، متشکل از کارشناسان این اداره کل در دو نوبت صبح و عصر به تعداد 54 نفر پرسنل در روز، نظارت های بهداشتی بر عرضه مواد خام دامی را در جای جای استان همدان بر عهده خواهند داشت.

وی افزود: در این طرح تمامی اماکن تولید، پخش، بسته بندی، قطعه بندی و عرضه مواد خام دامی شامل: رستوران های بین راهی، درون شهری، سردخانه های نگهدارنده مواد پروتئینی، مراکز تولید، نگهداری و عرضه انواع گوشت قرمز و سفید، تهیه غذاها، هتل ها و مهمانسراها بطور مستمر و منظم بازدید و کنترل خواهد شد.

«دکتر رسولی» افزود: شهروندان ضمن توجه ویژه به تاریخ تولید و انقضای گوشت های بسته بندی شده، از خرید گوشت و آلایش دامی فاقد بسته بندی، مهر و لیبل دامپزشکی و یا فرآورده های خام دامی منجمد و غیرمنجمد با برچسب مخدوش خودداری کنند.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام نوروز و با توجه به بروز و شیوع ویروس کرونا در کشور ضمن درخواست از همشهریان عزیز در خصوص رعایت بهداشت فردی و حضور در منازل در استان همدان، نظارت مداوم بر مواد خام دامی در راستای ارتقاء سطح بهداشتی جامعه و  ایجاد امنیت غذایی را ضروری دانست و افزود: تعداد 230 ناظر بهداشتی دامپزشکی بر رستوران ها و واحدهای طبخ غذا در استان نظارت دارند تا شهروندان با اطمینان خاطر از عرضه کامل بهداشتی غذا در ایام تعطیلات نوروزی استفاده و بهره کافی را ببرند.

مدیرکل دامپزشکی استان بیان کرد: بخشنامه‌ای در استان ابلاغ شده که تمام دست‌اندکاران در کشتارگاه‌ها، مراکز قطعه‌بندی، بسته‌بندی، تولید، توزیع و عرضه موظفند هم کارکنان را از لحاظ سلامت زیر نظر داشته باشند که اگر کسی مشکوک به بیماری بود به مراکز درمانی معرفی کنند و تمام آنها دارای کارت سلامت باشند و هم حین کار دستکش، ماسک و وسایل حفاظت فردی استفاده شود.

دکتر رسولی با اشاره به اینکه ورودی مراکز قطعه‌ و بسته‌‌بندی گوشت تب‌سنجی برای کارکنان انجام می‌شود گفت: در مراکز عرضه نیز بخش‌نامه اجرا می‌شود و افراد حتما باید ماسک و دستکش استفاده کنند و این  موضوع در بازرسی‌ها مورد توجه است.

این مقام مسئول از ممنوعیت قطعه‌ کردن مرغ داخل مغازه‌ها و مراکز عرضه مرغ به منظور کنترل بیماری کرونا خبر داد و افزود: با توجه به اینکه در امکان عمومی خطر آلودگی به ویروس کرونا وجود دارد این اقدام انجام شده و خوشبختانه اتحادیه مرغداران نیز در این زمینه همکاری لازم را داشته است.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان گفت: هم استانی ها می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در عرضه مواد غذایی با منشأ دامی با تلفن 1512 «سامانه ارتباط مردمی دامپزشکی» در سراسر استان تماس حاصل نمایند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٠٤٠٤/
  • ١١:٢٤ - دوشنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٨/
  • تعداد بازدید: 23

خروج