چاپ
ارسال به دوست

مدیرکل دامپزشکی استان همدان:

ویروس کرونا گوشت و لبنیات را آلوده نمی‌کند‌

مدیرکل دامپزشکی استان همدان گفت: ویروس کرونا هیچ ارتباطی به گوشت و لبنیات ندارد و به هیچ عنوان سبب آلودگی گوشت، مرغ و لبنیات نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره  کل دامپزشکی استان همدان، دکتر محمود رضا رسولی مدیرکل دامپزشکی استان گفت: در فضای مجازی و منابع غیر رسمی مطالبی مبنی بر تاثیر کرونا بر آلودگی گوشت و مرغ منتشر شده است، که این موضوع به هیچ عنوان مورد تایید نمی باشد و ویروس کرونا از انسان به حیوان منتقل نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه از روزی که موارد مشکوک به کرونا در کشور دیده شد نظارت‌های بهداشتی ما در کشتارگاه‌‌ها و دامداری‌ها دو چندان شده است، اظهار داشت: این سخت گیری برای جلوگیری از ابتلای کارکنان به کرونا  و حفاظت فردی کارکنان است.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان تصریح کرد: در راستای کاهش شیوع و بروز کرونا به کمک بخش بهداشت رفتیم و اقداماتی نظیر ارائه نکات آموزشی و بهداشتی به کلیه کارکنان کشتارگاه‌ها، دامداری، لبنیاتی ها و غیره را انجام دادیم.

دکتررسولی با بیان اینکه مردم خیالشان راحت باشد که ما همواره مراقب سلامت گوشت و لبنیات مصرفی مردم هستیم، عنوان کرد: نیروهای ما به صورت روزانه در حال رصد و بازرسی از کشتارگاه ها، مراکز جمع آوری شیر و لبنیاتی‌های سنتی سطح شهر هستند و با متخلفان برخورد جدی می‌شود.

وی از مردم خواست به شایعات فضای مجازی بی توجه باشند و اخبار موثق را فقط از منابع رسمی و صدا و سیما دریافت کنند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٠٠٢٥/
  • ١٠:٢١ - سه شنبه ١٣ اسفند ١٣٩٨/
  • تعداد بازدید: 33

خروج