• 1401/10/07 - 20:50
  • تعداد بازدید : 128
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در رزمایش بزرگ و تخصصی جهاد دامپزشکی استان همدان بنام سردار شهید همدانی:

در مدت 50 شبانه روز دامهای عشایر استان همدان در مناطق قشلاقی استانهای خوزستان،لرستان و ایلام بصورت رایگان واکسینه می شوند

دکتر رسولی مدیرکل دامپزشکی استان همدان: در رزمایش جهاد دامپزشکی استان همدان مزین بنام سردار شهید حاج حسین همدانی، دامهای عشایر استان همدان در مناطق قشلاقی استانهای خوزستان،لرستان و ایلام طی 50 شبانه روز توسط 12 نفر از کارکنان دامپزشکی استان همدان برعلیه بیماریهای دامی و زئونوز واکسینه می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان همدان، دکتر محمودرضا رسولی مدیر کل دامپزشکی استان از آغاز رزمایش بزرگ و تخصصی جهاد دامپزشکی ویژه خدمات رسانی رایگان به عشایر استان همدان در مناطق قشلاقی جنوب کشور خبر داد.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان بااشاره به اینکه دامهای عشایر جزء ذخایر ارزشمند پروتئینی کشور است، گفت: هدف از برگزاری این رزمایش خدمات رسانی بیشتر به جامعه عشایری و ایجاد امنیت بهداشتی و تداوم ایمنیت در سرمایه دامی می باشد.

وی در ادامه افزود: باعنایت به تراکم بسیار بالای دام در مناطق عشایری استانهای لرستان،خوزستان و ایلام، در راستای پیشگیری از سرایت انواع بیماریهای دامی و زئونوز به دامهای عشایر استان همدان و جلوگیری از هرگونه تبعات بهداشتی و خسارت اقتصادی ناشی از بروز و انتقال بیماری برای صنعت دام استان همدان و کشور، اداره کل دامپزشکی استان همدان با بسیج کلیه امکانات و تجهیزات لازم یک دوره "رزمایش تخصصی مایه کوبی دامهای عشایری استان همدان" مستقر در مناطق قشلاقی تحت عنوان "جهـاد دامپزشـکی" مزین بنام "سـردار پر افتخار شهید حسـین همـدانی" در سه استان خوزستان، لرستان و ایلام را برگزار کرد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: این رزمایش با هماهنگی سازمان دامپزشکی کشور توسط پرسنل خدوم دامپزشکی استان همدان از سوم دیماه سال 1401 بمدت 50 شبانه روز در مناطق عشایری و صعب العبور استان های ذکر شده برگزار و دامهای عشایر بصورت فشرده در دو نوبت صبح و عصر بصورت رایگان مایه کوبی می شوند.

دکتر محمودرضا رسولی با اشاره به انواع واکسن‌های دامی استفاده شده در این رزمایش جهادی، گفت: دام‌های عشایر دراین طرح علیه بیماری‌های آبله، شاربن، طاعون نشخوارکنندگان کوچک، تب برفکی، بروسلوز(1Rev) و هاری بصورت رایگان واکسینه می شوند و پیش بینی می شود در این رزمایش 50 روزه بیش از یک و نیم میلیون نوبت سر از دامهای عشایر تحت پوشش واکسیناسیون قرار گیرد.

در ادامه مدیرکل دامپزشکی استان همدان بااشاره به فرمایشات امام راحل درخصوص عشایر ذخایر ارزشمند انقلاب هستند، گفت: خدمت‌رسانی به قشر زحمتکش عشایر یکی از اولویت‌های مهم دامپزشکی استان همدان بشمار می رود.

وی گفت: کارشناسان دامپزشکی اعزام شده، کلاس‌های آموزشی نیز برای عشایر تشکیل می‌دهند تا در کنار عملیات واکسیناسیون، آموزش لازم برای جلوگیری از انتشار بیماری‌های دامی انجام شود.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان واکسیناسیون به موقع دام‌ها را مهمترین روش پیشگیری از بیماری‌های دامی دانست و از دامداران و عشایر خواست تا همکاری لازم را با اکیپ‌های دامپزشکی داشته باشند.

در پایان دکتر رسولی گفت : باید از فعالیت‌های همکاران بی ادعای خود که با تحمل دشواری‌های دوری از خانواده و سختی شرایط کار ماموریت خود را به نحو احسن  انجام می‌دهند تشکر و قدردانی نمایم.

 

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر,اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی,اداره امور اداری، رفاه و پشتیبانی,روابط عمومی,نمایندگی ولی فقیه
  • کد خبر : 295849
admin ادمین پورتال همدان

admin ادمین پورتال همدان

لینک کوتاه