• 1401/05/25 - 12:37
  • تعداد بازدید : 104
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه
رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در شورای هماهنگی اداره کل دامپزشکی استان گفت:

فعالیت های دامپزشکی در راستای کمک به اقتصاد مقاومتی و امنیت غذایی پایدار است

دکتر رضا بهراملو رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان همدان باحضور در اداره کل دامپزشکی استان همدان ضمن دیدار با مدیرکل و کارکنان و بازدید از قسمت های مختلف، از نزدیک در جریان فعالیت ها و وظایف دامپزشکی قرار گرفت و در ادامه، جلسه شورای هماهنگی اداره کل دامپزشکی به ریاست ایشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان همدان، جلسه شورای هماهنگی اداره کل دامپزشکی استان همدان با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و هئیت همراه، مدیرکل دامپزشکی، معاونین، رؤسای ادارات شهرستانها و ستادی در سالن جلسات اداره کل برگزار شد. 

در این جلسه دکتر رضا بهراملو رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات و دستاوردهای چشمگیر اداره کل دامپزشکی در راستای خدمات رسانی به جامعه، گفت: هدف از این بازدید آشنایی با فعالیت های دامپزشکی می باشد و اعتقاد بنده بر این است که همه ما در یک مجموعه و در کنار هم هستیم، چرا که ما یک هدف را دنبال می کنیم و معتقدم در راستای اهداف عالیه وزارتی، دولتی و نظام مقدس جمهوری اسلامی باید با همدلی و هم افزایی در کنار هم از همه توان، ایده ها و افکار بخش های مختلف جهت دستیابی به اقتصاد مقاومتی و امنیت غذایی پایدار استفاده کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، با تأکید بر تقویت ارتباط و  انسجام بین خانواده کشاورزی استان، گفت: در سفر اخیر هیأت دولت به استان همدان، اداره کل دامپزشکی با تعامل و همکاری بی دریغ با سازمان جهادکشاورزی استان در عمل ثابت کرد که همه ما باهم و جزء یک خانواده بوده و با اتحاد در کنار هم هستیم و این بسیار باارزش است و ما نیز پشتیبانی همه جانبه از دامپزشکی را از وظایف اصلی خود می‌دانیم.

وی در ادامه با بیان اینکه تاکنون بعنوان یک بازدید کننده به قسمت های مختلف دامپزشکی نیامده بودم، تصریح کرد: امروز در بازدید از اداره کل دامپزشکی استان همدان واقعا لذت بردم، چرا که توفیقات بدست آمده با نظم و انضباط فردی، اداری و محیطی، هم افزایی، جوان‌گرایی، همدلی و یک دست بودن بین مجموعه دامپزشکی کاملا مشهود و ملموس هست و کسب رتبه نخست دامپزشکی در شاخص های عمومی و اختصاصی جشنواره شهید رجایی در سه سال پیاپی کاملا بحق بوده و این حاصل کار تیمی و مدیریتی با برنامه ریزی مدون و زیربنایی دامپزشکی می باشد.

در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه فعالیت های دامپزشکی در راستای کمک به اقتصاد مقاومتی و امنیت غذایی پایدار است، گفت: امینت غذایی پایدار یعنی دسترسی به مواد غذایی سالم و بهداشتی مورد نیاز جامعه در هر زمان و مکان ممکن و جایگاه دامپزشکی در این زمینه بسیار برجسته و باارزش است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های دامپزشکی در ایام تعطیل، گفت: تامین بهداشت و امنیت غذایی جامعه بویژه در ایام تعطیل که مردم در کنار خانواده هستند مرهون زحمات شبانه روزی شما سربازان دامپزشکیست.

در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی در شورای هماهنگی اداره کل دامپزشکی استان همدان، گفت: براساس گزارش مصور مدیرکل دامپزشکی استان همدان و رصد و بازدیدی که از دامپزشکی و فعالیت های شما داشته ام ، توفیقات حاصله در حوزه های نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی، پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دام، طیور و آبزیان و زنبور عسل، تشخیص و درمان، قرنطینه و امنیت زیستی نظیر: عاری بودن استان همدان از تهدید جدی بیماریهای دام و طیور و کاهش چشمگیر بیماریهای دامی نسبت به سنوات گذشته ، بیش از چهار سال نبود بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ، تعطیلی کشتارگاه های سنتی و صنعتی شدن کشتارگاه های دام و طیور ، لیبل گذاری لاشه دام در راستای احترام به مردم و رعایت حقوق شهروندی، بیش از ۱۰۰ هزار بازدید مواد خام دامی در سال و جلوگیری از ورود غذای آلوده به سفره مردم، واکسیناسیون سالیانه ۹ میلیون نوبت سردام و افزایش ۷۵ درصدی آن در سال جاری، اعزام داوطلبانه نیرو به مناطق عشایری جنوب کشور جهت واکسیناسیون دامی و مجهز بودن  کلیه اتاق ها و قسمت های محیطی، اداری و فنی بویژه تجهیزات آزمایشگاه مرکزی، فراهم کردن زمینه خوب رفاه پرسنل و حتی نظم کلیه کارکنان در نصب اتکیت (بج سینه با آرم دامپزشکی)  و ... بیانگر عشق،علاقه و اشتیاق کارکنان به شغل دامپزشکی بوده و بنده در نظر دارم در بحث بعضی از امور دامپزشکی برای جهادکشاورزی الگو برداری کنم و شاید خیلی از مردم از کارهای خوب و مهم و گسترده شما در جامعه باخبر نباشند که به تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای جهاد تبیین باید همه این کارها و دستاوردها بیش از پیش به مردم اطلاع رسانی شود.

دکتر بهرام لو در پایان سخنان خود ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش‌های خالصانه مدیرکل و کارکنان دامپزشکی استان همدان،گفت: از هرگونه نظر، انتقاد و پیشنهاد در راستای بهبود کلیه امور و خدمات رسانی بهتر به مردم بصورت حضوری یا کتبی یا تلفنی استقبال می‌کنیم چرا که هرچقدر ارتباطات بیشتر باشد از وظایف هم بیشتر آشنا شده و می توانیم با کمک به یکدیگر، در جامعه به مردم عزیز نیز خدمت کنیم.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام رسولی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه اداره کل دامپزشکی استان همدان با اشاره به خطبه ۲۸ نهج‌البلاغه از حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام به استمرار فعالیت های جهادی، افزود:  خوشابحال آنان که کار جهادی انجام می دهند که با این عمل سعادت دنیا و آخرت خود را رقم می زنند چرا که امروز روزگار آرزویی هستیم که مرگ را در پی خواهد داشت و هرکس پیش از مرگش عمل نیک انجام دهد عاقبت بخیر و هرکس که کوتاهی کند مرگ او زیان بار خواهد بود.

در این جلسه دکتر محمودرضا رسولی مدیرکل دامپزشکی استان همدان نیز ضمن عرض خیرمقدم و قدردانی از حضور ارزشمند دکتر بهراملو رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان و معاونین ایشان در  اداره کل دامپزشکی استان و نیز تبریک انتصاب وی بعنوان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، گفت: حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در اداره کل دامپزشکی و بازدید از کلیه قسمت ها و دیدار با کارکنان زحمتکش دامپزشکی در بیش از یک دهه اخیر بی نظیر بوده و الحمدالله امروز با محوریت دکتر بهراملو، خانواده بزرگ جهاد کشاورزی استان با وحدت و انسجام مثال زدنی روبه روست.

در ادامه مدیرکل دامپزشکی استان همدان، دکتر بهراملو را شخصیت علمی همراه با روحیه جهادی و اخلاق مدار دانست و افزود: دامپزشکی اداره ای با وظایف حاکمیتی و مسئولیت های بین المللی است و یکی از زیر ساختی ترین ادارات و تشکیلات در بحث اقتصاد و بهداشت و سلامت جامعه نقش آفرینی می کند.

وی در ادامه با اشاره به ابلاغیه های رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) درخصوص اجرای سیاست های کلی سلامت و اقتصاد مقاومتی، گفت: دامپزشکی در تقدم پیشگیری بر درمان و کمک به تحقق امنیت غذایی جامعه نقش مهم و اساسی به عهده دارد.

در ادامه دکتر رسولی با اشاره به وظایف اصلی دامپزشکی در سه مقوله حفظ و حراست از سرمایه های دامی، حفظ و ارتقاء بهداشت عمومی جامعه و مبارزه با بیماریهای مشترک بین انسان و دام، گفت: فعالیت های دامپزشکی کاملا ب صرفه و اقتصادی است، یعنی همکاران ما در راستای پشتیبانی از تولید با یک هزینه اندک از سرمایه دامی عظیم استان مراقبت می کنند.

در ادامه دکتر رسولی با بیان اینکه دامپزشکی اداره ای است که تعطیل بردار نیست، خاطرنشان کرد: کارکنان خدوم دامپزشکی با نظارت های بهداشتی و شرعی بصورت شبانه روزی حتی در ایام تعطیل نظیر: عید نوروز، عید قربان، تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی (ع) و... طی برنامه زمانبندی شده در بحث نظارت و بازرسی بهداشتی در مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی و نظارت بهداشتی و شرعی بر نذورات و دام‌های قربانی و نیز در حوزه پیشگیری و کنترل بیماریهای دامی خدمات رسانی می کنند.

در ادامه این مقام مسئول با نمایش پاورپوینت گزارش اجمالی از اقدامات، توفیقات و دستاوردهای اداره کل دامپزشکی استان همدان در طول سنوات اخیر و نیز سال جاری ارائه نمود.

 در این جلسه معاونین‌به بیان مورادی از حوزه کاری خود پرداختند و سپس رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار بعنوان نماینده 6 اداره دامپزشکی شهرستان حاضر در جلسه و رئیس اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند بعنوان سه نماینده شهرستان هایی  که بصورت برخط جلسه را دنبال می کردند به ارائه گزارش، نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

گفتنی است در این جلسه ادارات دامپزشکی شهرستانهای اسدآباد، بهار، همدان، رزن، فامنین و کبودرآهنگ بعلت بعد مسافت اندک بصورت حضوری و ادارات دامپزشکی شهرستانهای نهاوند، ملایر و تویسرکان بصورت وبینار و برخط در این جلسه شرکت کردند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 289352
admin ادمین پورتال همدان

admin ادمین پورتال همدان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه