• 1402/02/30 - 13:20
  • تعداد بازدید : 335
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روبط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان درگزین خبر داد:

عملیات تست سل و بروسلوز با هدف کنترل و پیشگیری از بیماری های مشترک بر روی1150 دام سنگین در شهرستان به صورت رایگان انجام گرفت.

شناسایی و مبارزه با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از مهم‌ترین اهداف سازمان دامپزشکی کشور است و سل و بروسلوز از جمله مهمترین این بیماری‌ها هستند.

 نماینده اداره کل دامپزشکی استان همدان در شهرستان درگزین:اجرای عملیات تست سل و بروسلوز در گاوداری های صنعتی این شهرستان بر اساس برنامه زمانبندی شده در حال انجام است.

غلامرضا عبدالهی گفت :شناسایی و مبارزه با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از مهم‌ترین اهداف سازمان دامپزشکی کشور است و سل و بروسلوز از جمله مهمترین این بیماری‌ها هستند که می‌توانند از طریق مصرف فرآورده‌های لبنی غیر پاستوریزه و آلوده، منجر به ابتلا جامعه انسانی گردد.

وی  در ادامه افزود : با هدف حفظ سلامت و بهداشت مصرف کنندگان فرآورده های خام دامی،کارشناسان اداره دامپزشکی اقدام به اجرای عملیات تست سل و بروسلوز در شرکت دامپروری و کشاورزی شیر و دام دشت گل کردستان نمودند،که در این طرح عملیات سل و برو سلوز بر روی  1150  راس د ام موجود در واحد صورت گرفت.

وی در پایان گفت : پاکسازی و ضدعفونی محیط و محدود کردن تردد دامهای پر خطر را از بهترین و موفق ترین روش ها ی پیشگیری از سل گاوی دانست و افزود  دامداران بایستی با واکسیناسیون به موقع دام ها، همچنین با انجام تست غربالگری، شناسایی و حذف دام های مبتلا، ضدعفونی کردن مرتب جایگاه دام و کنترل جوندگان در محیط دامداری از بروز این دو بیماری جلوگیری کنند.

  • گروه خبری : اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی,روابط عمومی,اخبار شهرستان درگزین
  • کد خبر : 301773
اعظم کوکبی

اعظم کوکبی

لینک کوتاه