• 1401/04/18 - 09:40
  • تعداد بازدید : 77
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل دامپزشکی استان همدان:

شهروندان در عید سعید قربان دام های قربانی را در کشتارگاه های استان ذبح نمایند

دکتر محمودرضا رسولی مدیرکل دامپزشکی استان همدان: از همه مردم می خواهیم در روز عید سعید قربان جهت جلوگیری از انتشار بیماری های مشترک و قابل انتقال از دام به انسان به خصوص بیماری تب هموراژیک کریمه کنگو دامهای قربانی خود را در کشتارگاه های صنعتی استان ذبح گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان همدان «دکتر محمودرضا رسولی» مدیرکل دامپزشکی استان همدان با عرض تبریک پیشاپیش عید سعید قربان گفت: همزمان با فرا رسیدن عیدسعید قربان و انجام مراسم قربانی کردن دام در این روز، دامپزشکی استان همدان به صورت ویژه اقدام به اجرای طرح نظارت و کنترل بهداشتی و شرعی بر دام های قربانی مردم می نماید.

وی اظهار داشت: در همین راستا اداره کل دامپزشکی استان همدان با انجام اقدامات و هماهنگی لازم با سایر ادارات و ارگانهای ذیربط و با تشکیل، آموزش، تجهیز و ساماندهی 11 اکیپ ثابت و  20 اکیپ سیار و با ترکیب 20 نفر دامپزشک، 38 نفر بازرس بهداشتی گوشت، 17 نفر ناظر شرعی، نظارت بر ذبح شرعی و بهداشتی قربانی های شهروندان محترم را در استان انجام می دهد.

 دکتر رسولی گفت: به جهت جلوگیری از مخاطرات بهداشتی و جلوگیری از انتشار بیماری های قابل انتقال از دام به انسان به خصوص بیماری تب هموراژیک کریمه کنگو که بسیار خطرناک می باشد، شهروندان محترم دام خود را از میادین عرضه دام زنده دارای پروانه بهداشتی تهیه و در کشتارگاه های استان قربانی نمایند و گوشت دام قربانی را حداقل 24 ساعت در دمای یخچال نگهداری و سپس مصرف نمایند.

در ادامه این مقام مسئول افزود: در همین راستا اداره کل دامپزشکی استان سعی دارد با تشکیل اکیپ های سیار در سطح شهرستان ها کشتار های شهروندان را به کشتارگاه های استان هدایت نماید.

وی در ادامه تصریح کرد: تمامی کشتارگاه های استان با رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی سازمان دامپزشکی کشور در روز عید قربان آمادگی لازم بمنظور کشتار دام قربانی و تحویل لاشه استحصالی به متقاضیان را دارند.

مدیرکل دامپزشکی استان گفت: هر ساله بخش قابل توجهی از مردم تمایل به تهیه و ذبح دام و اهدای نذورات به مراکز تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و برخی از اماکن مذهبی را دارند و تاکید می گردد متولیان و متصدیان این مراکز تمامی دام های اهدایی و تهیه شده توسط این مراکز را در کشتارگاه های استان ذبح نمایند.

دکتر رسولی در پایان ضمن معرفی شماره تماس مردمی 1512 جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی شهروندان از کلیه هم استانی های عزیز درخواست کرد به منظور رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از انتشار بیماری های قابل انتقال از دام به انسان در روز عیدسعید قربان دام های قربانی خود را در کشتارگاه های سراسر استان کشتار نموده و از خدمات رایگان بازرسی بهداشتی و شرعی بازرسان اداره کل دامپزشکی استان همدان بهره مند شوند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 288053
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال همدان

admin ادمین پورتال همدان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه