• 1401/04/21 - 12:24
  • تعداد بازدید : 53
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیرکل دامپزشکی استان همدان:

در عید قربان 2 هزار و 768 راس دام زنده و لاشه قربانی در همدان توسط بازرسین دامپزشکی معاینه شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان همدان، دکتر محمود رضا رسولی، مدیرکل دامپزشکی استان همدان گفت: در عید سعید قربان 2 هزار و 768 رأس دام زنده و لاشه قربانی در این استان معاینه شد که در این بازرسی ها یک صد و هفتاد کیلوگرم گوشت،  96 عدد کبد، 187 عدد ریه و 4 عدد کلیه به علت آلودگی توسط بازرسان دامپزشکی ضبط و از چرخه مصرف انسانی خارج گردید.

دکتر محمود رضا رسولی اضافه نمود: همزمان با عید قربان و انجام مراسم قربانی کردن دام در این روز، دامپزشکی استان همدان اقدام به اجرای طرح نظارت و کنترل بهداشتی و شرعی دام های قربانی مردم استان کرد.

وی افزود: با توجه به همزمانی عید قربان با احتمال شیوع تب هموراژیک کریمه کنگو و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی سازمان دامپزشکی کشور از هم استانی های عزیز خواسته شد دام قربانی خود را حتی المقدور در کشتارگاه های استان قربانی نمایند که در این طرح همکاری خوبی انجام گرفت.

مدیرکل دامپزشکی همدان گفت: به همین دلیل اداره کل دامپزشکی همدان با هماهنگی سایر ادارات و ارگان های ذیربط و تشکیل، آموزش، تجهیز و ساماندهی 11 گروه ثابت و 20 گروه سیار، با ترکیب 20 دامپزشک، 38 بازرس بهداشتی گوشت و 17 ناظر شرعی، فرایند نظارت بر ذبح شرعی و بهداشتی دام های قربانی شهروندان استان را انجام داد.

دکتر رسولی بیان کرد: در این بازرسی ها که در سطح استان انجام شد، هزارو 730 رأس دام زنده قبل از کشتار معاینه شدند و هزار و 38 لاشه نیز مورد بازرسی بهداشتی قرار گرفت.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 288260
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال همدان

admin ادمین پورتال همدان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه