• 1401/06/09 - 19:41
  • تعداد بازدید : 123
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
فرماندار شهرستان رزن:

خودم را از دامپزشکی می دانم و با همه توان از دامپزشکی حمایت می کنم

دکتر محمودرضا رسولی مدیرکل دامپزشکی استان همدان با مهندس علی اصغر غفاری آثار فرماندار شهرستان رزن پیرامون مسائل و موضوعات مرتبط با حوزه دامپزشکی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان همدان دکتر محمودرضا رسولی مدیرکل دامپزشکی در آخرین روز از هفته دولت باحضور در شهرستان رزن ابتدا با فرماندار شهرستان رزن و سپس با رئیس و کارکنان اداره دامپزشکی دیدار و گفتگو کرد و در ادامه از پیشرفت کار کشتارگاه صنعتی طیور در حال تاسیس این شهرستان بازدید نمود.

در این دیدار مهندس علی اصغر غفاری آثار فرماندار شهرستان رزن ضمن تبریک هفته دولت و عرض خیرمقدم، گفت: مدیرکل دامپزشکی استان همدان را یکی از مدیران متعهد، موفق و با تجربه دانست و  افزود: خدمات و فعالیت‌های دامپزشکی برای بهره‌برداران این حوزه تأمین بهداشت و سلامت دام، تضمین اقتصاد پویا و اشتغال پایدار را درپی دارد.

مهندس غفاری آثار تصریح کرد: مسائل بهداشتی و درمانی امور مربوط به دام یکی از مهمترین مسائلی است که نمی توان به سادگی از آن گذشت و با اشاره به اشتغال درصد بالایی از همشهریان در صنعت دام و طیور خواستار شد، تا در کنار رعایت قوانین و دستورالعمل ها اهتمام ویژه ای در جهت حل مشکلات بهره برداران و تولید کنندگان  شهرستان داشته باشند.

فرماندار شهرستان رزن از زحمات و تلاش های پرسنل دامپزشکی که زمینه ساز توسعه بهداشت و سلامت جامعه هستند قدردانی نمود و افزود: خودم را از دامپزشکی می دانم  و پاشنه کشیده از دامپزشکی حمایت می کنم و آمادگی مجموعه فرمانداری، بخشداران و دهیاران را برای همکاری و حمایت همه جانبه از دامپزشکی، در راستای تحقق اهداف عالیه نظام، دولت و نیز پیشبرد رسالت بهداشتی دامپزشکی را اعلام نمود.

در ادامه دکتر محودرضا رسولی مدیرکل دامپزشکی استان همدان ضمن تبریک هفته گرامیداشت دولت، گفت: فرماندار شهرستان رزن را یکی از فرمانداران پرتلاش، پیگیر و مردمی دانست.

وی در ادامه بااشاره به اینکه تشکیلات دامپزشکی یکی از زیرساختی ترین ادارات و تشکیلات در بحث اقتصاد و بهداشت سلامت جامعه است، گفت: وظایف اصلی دامپزشکی در سه مقوله حفظ و حراست از سرمایه های دامی، حفظ و ارتقاء بهداشت عمومی جامعه و مبارزه با بیماریهای مشترک بین انسان و دام می باشد.

دکتر رسولی با بیان اینکه  فعالیت های دامپزشکی کاملا به صرفه و اقتصادی است، اظهار داشت: کارکنان دامپزشکی در راستای پشتیبانی از تولید با یک هزینه اندک از سرمایه دامی عظیم شهرستان و استان مراقبت می کنند.

در ادامه مدیرکل دامپزشکی استان همدان از اشرافیت کامل فرماندار شهرستان رزن به وظایف دامپزشکی و توجه ویژه به مقوله بهداشت و سلامت عمومی جامعه ابراز خرسندی نمود و افزود: از هر اقدامی که بهداشت مردم را تهدید کند کوتاهی نکرده و نخواهیم کرد و اگر پشتیبانی مسئولین ارشد استان و شهرستان ها نباشد، دامپزشکی برای سلامت مردم نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.

وی اظهار کرد: کنترل، نظارت و حفظ سلامت فرآورده های خام دامی و به تبع آن حفظ سلامت مصرف کنندگان از اولویت های اصلی دامپزشکی بوده و لزوم نگاه ویژه فرماندار به مقوله بهداشت و سلامت جامعه بیش از پیش مورد نیاز است. 

مدیرکل دامپزشکی استان همدان خاطرنشان کرد: همکاران ما در اداره دامپزشکی شهرستان رزن بصورت خالصانه و شبانه روزی رسالت کاری خود را به نحو احسن در حوزه های مختلف دامپزشکی، بویژه در حوزه پیشگیری، حفظ و حراست از سرمایه های دامی و تامین سلامت و بهداشت عمومی انجام می دهند.

در ادامه این مقام مسئول در اداره کل دامپزشکی استان تصریح کرد: امروز تنظیم بازار و امنیت غذایی و ملی ما بسیار وابسته به تولیدات داخلی می باشد و ما وظیفه داریم با حمایت و پشتیبانی از بهره برداران حوزه دامپزشکی علاوه بر پایداری اشتغال، در زمینه بهداشت و تولید نیز، آنها را یاری دهیم و این نیازمند حمایت بیش از پیش فرماندار شهرستان در زمینه تصویب و تامین اعتبارات لازم می باشد.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر هیچ کشتارگاه سنتی در استان وجود ندارد، افزود: تمام کشتارگاه‌های همدان صنعتی و مجهز به پیش‌سرد هستند که همین موضوع یکی دیگر از اقدامات پیشگیرانه بیماری خطرناک تب هموراژیک کریمه کنگو و باعث از بین رفتن این ویروس می شود.

دکتر رسولی در ادامه با بیان اینکه بهداشت و سلامت مردم خط قرمز ماست، خاطرنشان کرد: کشتارگاه شهرستان رزن بصورت سنتی و غیربهداشتی فعالیت می کرد که در سال ۹۵  طبق مصوبه کمیته ساماندهی کشتارگاه های استان و دستور قضایی تعطیل شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شهر رزن دارای 15 واحد قصابی می باشد، گفت: اداره کل دامپزشکی استان همدان امادگی دارد جهت تجهیز کشتارگاه رزن و تبدیل آن به یک کشتارگاه صنعتی مشاوره و راهکارهای لازم را ارائه نماید و از سرمایه گذارانی که قصد احداث کشتارگاه صنعتی با مقیاس کوچک در شهرستان رزن دارند، استقبال و مساعدت نماید.

دکتر رسولی در زمینه حفظ و حراست از سرمایه های دامی، گفت: باتوجه به افزایش ۷۰ درصدی پیش بینی واکسیناسیون بیماری های دامی در سطح شهرستان رزن و استان، خوشبختانه به لطف خدا و حمایت های استاندار، معاونین وی و فرمانداران و زحمات شبانه روزی پرسنل دامپزشکی بیش از 45 درصد کانون بیماریهای دامی نسبت به سالیان گذشته کاهش یافته است. 

در پایان مدیرکل دامپزشکی استان به تشریح سایر وظایف و اقدامات دامپزشکی پرداخت و خواستار پشتیبانی و حمایت فرماندار شهرستان رزن در اعتبارات سال جاری دامپزشکی شد و مهندس غفاری آثار نیز قول مساعد و پیگیری لازم در این زمینه را به مدیرکل دامپزشکی داد.

لازم به ذکر می باشد، مدیرکل دامپزشکی استان همدان در ادامه سفر خود به شهرستان رزن، با حضور در اداره دامپزشکی این شهرستان با رئیس و کارکنان دیدار و گفتگو کرد و سپس از کشتارگاه صنعتی طیور در حال تاسیس بازدید بعمل آورد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان رزن,اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی,روابط عمومی
  • کد خبر : 289996
admin ادمین پورتال همدان

admin ادمین پورتال همدان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه