• 1401/06/12 - 11:07
  • تعداد بازدید : 136
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری رزمایش قرارگاه محرومیت زدایی جهاد دامپزشکی استان همدان در روستاهای محروم

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان همدان، مدیرکل دامپزشکی استان از برگزاری رزمایش قرارگاه محرومیت زدایی جهاد دامپزشکی در روستاهای محروم استان همدان به مناسبت هفته دولت خبر داد.
 
دکتر محمودرضا رسولی هدف از برگزاری رزمایش جهادی دامپزشکی را ابتدا در راستای اجرای فرامین مقام‌معظم رهبری پیرامون ضرورت برگزاری این گونه اردو های جهادی و  همچنین احیاء و تقویت روحیه ایثارگری و جهادی در نیروهای دامپزشکی استان دانست و افزود: در اینگونه اردوهای جهادی ارائه خدمات رایگان با حجم گسترده و در زمان اندک  به دامداران خصوصا در مناطق دور دست و محروم انجام می شود. 
 
دکتر رسولی کنترل بیماریهای دام و طیور و تامین فرآورده‌های های سالم بهداشتی و افزایش تولید را از اهداف مهم دامپزشکی برشمرد و افزود: در این اردوی جهادی خدماتی از قبیل: ویزیت و درمان رایگان، مایه کوبی دام ها بر علیه بیماری های دامی، آموزش چهره به چهره به دامداران در خصوص رعایت مقررات و دستورالعمل های بهداشتی برای جلوگیری از بروز بیماری و کنترل بیماری های مهم قابل انتشار مانند تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، بروسلوز، سل، هاری و غیره ارائه گردید و بروشورهای آموزشی در بین دامداران توزیع گردید.
 
در ادامه دکتر میثم قیاسی رئیس اداره دامپزشکی نهاوند که در این رزمایش جهادی حضور میدانی داشت، اظهار داشت: بمنظور تحقق اهداف عالیه سازمانی و اداره کل دامپزشکی باید از استعداد و ظرفیت های گروه‌های جهادی در مناطق روستایی جهت خدمت رسانی و محرومیت زدایی استفاده بهینه کرد.
 
وی در ادامه افزود : تیمی متشکل از ۵ نفر دکترای دامپزشک به همراه ۱۰ نفر از کارشناسان و تکنسین های ادارات دامپزشکی شهرستانهای نهاوند و ملایر بمدت دو روز در مناطق روستایی و محروم با حضور مسئول پهنه قرارگاه محرومیت زدایی جهاد دامپزشکی استانهای همدان، زنجان و قزوین بصورت رایگان دام های سبک و سنگین و طیور بومی را مورد معاینه، درمان و تحت پوشش واکسیناسیون تب برفکی قرار دادند.
 
رئیس اداره دامپزشکی نهاوند تصریح کرد: قرارگاه استانی محرومیت زدایی جهاد دامپزشکی با محوریت اداره کل دامپزشکی استان همدان توسط شهرستانهای نهاوند و ملایر در منطقه محروم و روستایی علی آباد دمق از توابع بخش جوکار شهرستان ملایر به تعداد بالغ بر ۳۰هزار راس دام سبک و ۵۰۰ راس دام سنگین تحت پوشش واکسیناسیون تب برفکی قرار گرفته و ۱۰۰ مورد نیز ویزیت و درمان رایگان انجام شد.
 
در این اردو دکتر خویشوند مسئول پهنه قرارگاه محرومیت زدایی جهاد دامپزشکی استانهای همدان، زنجان و قزوین اظهار داشت: شناسایی بیماری‌های دامی و جلوگیری از گسترش اینگونه بیماری‌ها و درمان بیماری‌های دام و طیور، توزیع داروهای رایگان، واکسیناسیون فصلی دام و آموزش به دامداران از جمله خدمات تیم های جهادی دامپزشکی در منطقه بود.
 
در ادامه دکتر یاسین خویشوند، خاطر نشان کرد: این قرارگاه‌ با سه مأموریت اصلی یعنی محرومیت زدایی، پیشگیری از بیماری ها دام و طیور، مدیریت بیماری و آموزش و ترویج مسائل مرتبط با دامداری فعالیت خود را آغاز کرد.
 
دکتر خویشوند در ادامه گفت: با حضور نیروهای ارزشی و جهادی و متخصص دامپزشکی می‌توان بهترین عملکرد را برای یک کار اساسی در پیشگیری و کنترل بیماری های دام و طیور در مناطق محروم انجام داد.
  • گروه خبری : اخبار شهرستان ملایر,اخبار شهرستان نهاوند,اخبار اسلایدر,روابط عمومی
  • کد خبر : 290047
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال همدان

admin ادمین پورتال همدان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه