• 1401/08/23 - 08:45
  • تعداد بازدید : 61
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در راستای نظارت بر روند نحوه تولید،حمل و نقل، توزیع، فرآوری و صادرات آبزیان صو.رت پذیرفت:

بازدید کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان همدان از واحد فرآوری و قطعه بندی آبزیان شهرستان نهاوند

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان بهمراه رئیس اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند از یک واحد فرآوری و قطعه بندی ماهی در نهاوند بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی اداره کل دامپزشکی استان همدان، دکتر امیرحسین نقی پور رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و موادغذایی بهمراه کارشناسان اداره نظارت اداره کل دامپزشکی استان با حضور در شهرستان نهاوند به همراه دکتر قیاسی رئیس اداره دامپزشکی این شهرستان  از واحد فرآوری و قطعه بندی آبزیان بازدید کرد.

در این بازدید دکتر نقی پور ضمن بازدید از قسمتهای مختلف این واحد،گفت: یکی از اهداف مهم اداره کل دامپزشکی استان، حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان آبزیان است و صادرات در این حوزه مستلزم نظارت عالیه بر روند تولید، توزیع، فرآوری، نگهداری و حمل و نقل برابر ضوابط و مقررات بهداشتی دامپزشکی است.

در ادامه دکتر میثم قیاسی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند افزود: شهرستان دارای ۶۱ مزرعه پرورش آبزیان بوده و به عنوان قطب شیلات غیرساحلی کشور شناخته شده است که در طول سالیان گذشته به دلیل کم آبی و نداشتن توجیه اقتصادی برای تولید کنندگان بسیاری از مزارع پرورش ماهی شهرستان تعطیل و در حال حاضر ۳۱ مزرعه فعال دارد.

وی  افزود: واحد فرآوری و قطعه بندی آبزیان این شهرستان از پتانسیل خوبی برای صادرات برخوردار است و بزرگترین مجتمع فرآوری و قطعه بندی ماهی و گوشت قرمز در غرب کشور با ظرفیت هزار تن می باشد.

در پایان رئیس اداره دامپزشکی نهاوند گفت: این شهرستان در سال جاری بیش از ۲۰۰ تن ماهی تازه و منجمد  به دو  کشور آذربایجان و روسیه صادر کرده است و نقش بسزایی در ایجاد اشتغال شهرستان داشته است.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان نهاوند,اخبار اسلایدر,اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی,روابط عمومی
  • کد خبر : 293368
سجاد سیف

سجاد سیف

لینک کوتاه