• 1403/04/18 - 13:39
  • تعداد بازدید : 51
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیرکل دامپزشکی استان همدان:

افزایش 60 درصدی واکسیناسیون در جمعیت دامی استان همدان در سه ماهه نخست سال جاری

مدیرکل دامپزشکی استان همدان ضمن تأکید بر حفظ سلامت دام‌های استان و کنترل، پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر دامی و همچنین بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 4 میلیون نوبت سردام تحت پوشش واکسیناسیون آبله، بروسلوز،تب برفکی، هاری، طاعون نشخوارکنندگان کوچک (ppr) و... قرار گرفته است که این دام‌ها در راستای مقابله با شیوع احتمالی بیماری‌های دامی ایمن سازی شده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان همدان «دکتر امیرحسین نقی پور مدیرکل دامپزشکی استان همدان» گفت: باتوجه به اینکه کلیه اقدامات این اداره کل در راستای واکسیناسیون و ارائه خدمات به دامداران در سامانه GIS ثبت می گردد، با افزایش 60 درصدی واکسیناسیون جمعیت دامی در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو هستیم.

این مقام مسئول ضمن تأکید بر حفظ سلامت دام‌های استان و کنترل، پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر دامی و همچنین بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 4 میلیون نوبت سردام تحت پوشش واکسیناسیون آبله، بروسلوز،تب برفکی، هاری، طاعون نشخوارکنندگان کوچک (ppr) و...  قرار گرفته است که این دام‌ها در راستای مقابله با شیوع احتمالی بیماری‌های دامی ایمن سازی شده اند.

در ادامه دکتر امیرحسین نقی پور تصریح کرد: در راستای پیشگیری از بیماری تب هموارژیک کریمه کنگو و لمپی اسکین، عملیات سمپاشی رایگان برعلیه بندپایان به مساحت تقریبی بیش از 344 هزار مترمربع جایگاه نگهداری دام و بیش از 95 هزار رأس بدن دام سبک و سنگین تحت پوشش سمپاشی قرار گرفته است و خوشبختانه با اقدامات پیشگیرانه در حال حاضر هیچ بیماری جدی در حوزه دام در سطح استان مشاهده یا گزارش نشده است.

در پایان مدیرکل دامپزشکی استان همدان ضمن تشکر و قدردانی از  تلاش های موثر، مستمر و شبانه روزی اکیپ های واکسیناسیون دامپزشکی، گفت: نیروهای خدوم دامپزشکی بعنوان یکی از ارکان سلامت جامعه با اجرای طرح های واکسیناسیون دام ها توانسته اند از همه گیری بیماریهای دامی و مشترک بین انسان و دام جلوگیری نمایند و استان همــدان را از بروز و شیوع بیماری های دامی مصون نگه دارند.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر,اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی,روابط عمومی
  • کد خبر : 322290
admin ادمین پورتال همدان

admin ادمین پورتال همدان

لینک کوتاه