• 1401/10/04 - 13:56
  • تعداد بازدید : 50
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان بهار خبر داد:

آغاز مجدد فعالیت تنها واحد مزرعه تفریخ ماهیان سردابی در شهرستان بهار

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان بهار تنها واحد مزرعه تفریخ ماهیان سردابی موجود سطح شهرستان، با انجام اقدامات بهداشتی لازم و واردات تعداد 80 هزار قطعه تخم چشم زده از کشور فرانسه فعالیت خود را در دوره پرورشی جدید آغاز کرد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار اظهار داشت: قبل از ورود تخم چشم زده ها، تمام تجهیزات پرورشی باید تمیز و ضد عفونی شده و شرایط دمایی آب نیز باید بررسی شود چرا که ماهی قزل آلا به تغییرات دمایی آب بسیار حساس می باشد، به ویژه هنگامی که از آب سرد به آب گرم منتقل شوند. ماهیان کوچکتر، به طور کلی بیشتر به شوک دمایی حساس هستند و به ویژه به شوک دمای گرم حساس تراند. بنابراین، بسیار مهم است که کاهش یا افزایش دمای آب به کندی صورت گیرد که این امر توسط متصدی واحد و تحت نظر مسئول فنی و بهداشتی مزرعه و کارشناسان این اداره انجام گرفته است.

دکتر صادقی افزود: تخم ماهی چشم‌زده مهم‌ترین نیازمندی مجتمع‌های پرورش ماهی است و از حیث امنیت غذایی و تداوم عملکرد واحدهای پرورش ماهی اهمیت دارد.

وی افزود: با فعالیت این واحد نیاز مزارع پرورش ماهیان سردابی شهرستان بهار و شهرستانهای مجاور به بچه ماهی قزل آلا تامین خواهد شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اظهار داشت : فعالیت بهداشتی و رصد شرایط بهداشتی این واحد با همکاری مسئول فنی و بهداشتی مزرعه و کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان به صورت مستمر انجام خواهد گرفت.

دکتر صادقی در پایان افزود:تخم چشم زده مرحله ابتدایی زندگی ماهی قزل آلا بوده که پس از رشد در مراکز تفریخ به مزارع پرورش ماهیان سردابی ارسال شده و در این مراکز به ماهیان قزل آلای بازاری تبدیل می شوند.

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان بهار,اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم,روابط عمومی
  • کد خبر : 295751
حمید شوندی

حمید شوندی

لینک کوتاه