• 1401/09/30 - 11:46
  • تعداد بازدید : 33
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس اداره دامپزشکی شهرستان بهار خبر داد:

آغاز انجام تست مشمشه در اسب داری های شهرستان بهار

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان بهار، رئیس اداره دامپزشکی این شهرستان از آغاز طرح تست مشمشه در اسب داری‌های موجود در شهرستان توسط کارشناسان اداره دامپزشکی خبر داد.

رییس اداره دامپزشکی شهرستان بهار با اعلام این خبر گفت: تاکنون هیچ نوع واکسن موثری برای پیشگیری از بیماری مشمشه به بازار عرضه نشده است و مهمترین راه کنترل این بیماری، انجام تست، شناسایی و حذف حیوانات آلوده است.
دکتر صادقی افزود: مشمشه بیماری باکتریایی واگیردار و خطرناکی است که بیشتردر تک‌سمی‌ها مشاهده شده و بیماری بسیار کشنده در اسبها بیشتر دیده می شود و از بیماری‌های مشترک انسان و دام است. در این بیماری درصورت مشاهده علائم بالینی که بیشتر زخم های ستاره‌ای شکل ناحیه سوراخ های بینی در تک‌سمی‌ها می‌باشد ؛ بایستی فوراً معدوم‌سازی صورت گرفته تا از احتمال انتقال آن به انسان و یا سایر حیوانات جلوگیری به عمل آید.

وی ادامه داد: اداره دامپزشکی شهرستان هر ۶ ماه یکبار نسبت به خونگیری اسبهای موجود در اسبداریهای شهرستان، اقدام نموده و چنانچه مورد مثبتی تشخیص داده شود نسبت به معدوم سازی آن اقدام می گردد.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار در پایان گفت: رعایت شرایط قرنطینه‌ای کامل، ضدعفونی نواحی آلوده و پیشگیری از هر گونه تردد غیرمجاز دام از شیوع و انتشار این بیماری جلوگیری می کند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان بهار,اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی,روابط عمومی
  • کد خبر : 295655
حمید شوندی

حمید شوندی

تصاویر

لینک کوتاه