• 99/04/22 - 11:08
  • تعداد بازدید : 249
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

اجرای فاز دوم واکسیناسیون طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل در شهرستان فامنین

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان فامنین دکتر محمود مشهوری رئیس اداره دامپزشکی این شهرستان از اجرای فاز دوم طرح ملی واکسیناسیون نیوکاسل طیور بومی خبر داد.

دکتر مشهوری با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای سیاست‌های سازمان دامپزشکی کشور و در جهت حفظ سرمایه‌های روستایی و ملی و تامین امنیت غذایی شهروندان، این طرح ملی در شهرستان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه این طرح بصورت رایگان علیه بیماری نیوکاسل در روستاهای تحت پوشش با هماهنگی دهیاران و شوراهای اسلامی روستا انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: در این راستا سه اکیپ دونفره با هماهنگی دهیاران و شوراها در روستاها مستقر می‌شوند تا طیور بومی که در منازل نگهداری می کنند، بصورت رایگان واکسینه شوند.

این مقام مسئول با تاکید براینکه در این طرح کلیه طیور روستایی موجود در شهرستان واکسینه می شوند، افزود: در این طرح 75 هزار نوبت سر واکسیناسیون در تمامی روستاهای این شهرستان به مدت دو هفته پیش بینی و انجام می‌شود و چند روز نیز بصورت لکه گیری طرح اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح بالا بردن سطح ایمنی طیور روستایی در مقابله با بیماری نیوکاسل و جلوگیری از انتقال ویروس این بیماری از طیور روستایی به واحدهای صنعتی طیور، خواهد بود.

رئیس دامپزشکی شهرستان فامنین از روستاییان خواست که در طول اجرای طرح رایگان واکسیناسیون طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل با اکیپ‌های دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند تا این طرح به صورت کامل اجرا شود.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان فامنین,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 253749
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید