• 99/04/23 - 11:15
  • تعداد بازدید : 159
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ابتلای واکسیناتور دامپزشکی رزن به تب مالت

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی رزن دکتر بهروز شیرزادی سرپرست اداره دامپزشکی این شهرستان گفت: همکار اداره دامپزشکی شهرستان رزن بر اثر فرو رفتن سرنگ در دستش به بیماری تب مالت مبتلا و در بیمارستان این شهر تحت مداوا قرار گرفت.

«دکتر شیرزادی» افزود: 'حسین نقوی' از همکاران اداره دامپزشکی شهرستان رزن در حین واکسیناسیون دام های منطقه دچار حادثه شد و به دلیل فرو رفتن سرنگ در دستش دچار درد شدید و متورم شدن دست راست گردید و در در بیمارستان ولی عصر شهرستان رزن تحت مداوا قرار گرفت.

وی با اشاره به سختی کار افراد شاغل در حوزه دامپزشکی اظهارکرد: همکاران ما در این بخش همواره با مخاطرات فراوان و غیر قابل پیش بینی رو به رو هستند و متاسفانه اکثر کارکنان دامپزشکی سابقه تلخ ابتلا به بیماری تب مالت که یک بیماری شغلی است را با خود به همراه دارند.

دکتر شیرزادی خاطرنشان کرد: متاسفانه با وجود رعایت کامل مسائل ایمنی فردی توسط کارکنان دامپزشکی برخی از اتفاقات نیز غیرقابل اجتناب است.

این مقام مسئول تصریح کرد: به دلیل شرایط خاص کار در حرفه دامپزشکی همچون کار در آزمایشگاه، دامداری، کشتارگاه، روستا و مناطق عشایری این مخاطرات اجتناب ناپذیر است و همواره تعدادی از همکاران ما دچار حوادثی از جمله ابتلا به بیماری های های مشترک بین انسان و دام، حیوان گزیدگی و ... می شوند.

وی افزود: با وجود تمامی مشقت های شغلی در این حوزه کارشناسان و تکنسین های دامپزشکی با کمترین ادعا در سخت ترین شرایط کاری به منظور حفظ و حراست از سرمایه های دامی شهرستان و افزایش سطح بهداشت عمومی در جامعه مشغول به خدمت خالصانه هستند و این یکی از هزاران خطر و سختی در کار دامپزشکی است که پرسنل زحمت کش آن با هدف مبارزه با بیماری های مشترک و دامی به جان می خرند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان رزن
  • کد خبر : 253787
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید