• 1401/10/05 - 10:07
  • تعداد بازدید : 64
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان فامنین خبر داد:

پایان واکسیناسیون دام های سنگین شهرستان فامنین علیه بیماری لمپی اسکین

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان فامنین ، دکتر "محمود مشهوری " رئیس اداره دامپزشکی این شهرستان از اتمام عملیات واکسیناسیون دام های سنگین ( گاو و گوساله ) علیه بیماری لمپی اسکین خبر داد .

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان فامنین گفت: طرح واکسیناسیون دام های سنگین علیه بیماری لمپی اسکین در روستاهای بخش مرکزی و پیشخور این شهرستان با بهره گیری از توان بخش دولتی به اتمام رسید که در این طرح بالغ بر 2 هزار و 600 رأس گاو و گوساله واکسینه شدند .

دکتر مشهوری گفت  : بیماری پوستی لمپی‌اسکین، بیماری مشترک بین انسان و دام نبوده و تنها جمعیت دام سنگین درگیر این بیماری می‌شود. لمپی اسکین یک بیماری ویروسی مختص گاو و گوساله است که با علائم تب، تاول‌های پوستی، کم اشتهایی، ورم دست و پا و لنگش در دام‌ها بروز می‌کند، ادامه داد: کاهش تولید شیر، سقط جنین، ناباروری، آسیب‌های پوستی و میزان واگیری بالا و تلفات از مهمترین عوارض این بیماری است.

دکتر مشهوری در پایان تصریح کرد: دامداران باید برای حفظ سرمایه دامی خود همکاری لازم را با اکیپ های دامپزشکی داشته باشند و تمام دام های خود را بر علیه بیماری های دامی مایه کوبی کنند

  • گروه خبری : اخبار شهرستان فامنین,اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی,روابط عمومی
  • کد خبر : 295765
مجید زارعی

مجید زارعی

تصاویر

لینک کوتاه