• 1401/12/28 - 17:36
  • تعداد بازدید : 112
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در بازدید شش ساعته از شامگاه تا بامداد روز یکشنبه 27 اسفندماه 1401:

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان همدان بهمراه مسئولین استانی از کشتارگاه طیور شهرستان تویسرکان بازدید کرد

به دعوت و محوریت اداره کل دامپزشکی استان همدان، بازدید مشترک دکتر امیرحسین نقی پور سرپرست اداره کل دامپزشکی بهمراه رئیس و معاونین سازمان جهادکشاورزی، مدیرکل تعزیرات حکومتی و سایر مسئولین شهرستانی از کشتارگاه طیور صورت پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان همدان؛ دکتر امیرحسین نقی پور سرپرست اداره کل دامپزشکی استان همدان در این بازدید با تاکید بر اهمیت نقش دامپزشکی در حفظ بهداشت و سلامت محصولات خام دامی گفت: دامپزشکی استان با توان حداکثری و حضور پر رنگ کارشناسان نظارت و بهداشتی در اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی  نسبت به رصد و پایش کشتار مرغ زنده در تمام طول شبانه روز در حال انجام وظیفه است تا بهداشت و سلامت مواد غذایی در سطح استان برقرار بماند.

وی در این بازدید گفت: پوسه کشتار تا توزیع در سطح استان شامل: گرفتن مجوز بهداشتی حمل توسط مرغدار و صدور آن برای خودروهای واجد شرایط و بررسی محموله‌ها تا کشتارگاه و تخلیه در محل کشتارگاه، نظارت های بهداشتی وشرعی بر کلیه مراحل کشتار و بسته بندی، بارگیری مرغ استحصالی و توزیع می باشد که همگی با نظارت کارشناسان دامپزشکی می باشد.

وی با بیان اینکه با توجه به اهمیت نقش کشتارگاه های طیور در بهداشت عمومی جامعه و استحصال مرغ کشتار سالم بمنظور مصرف شهروندان، از کلیه روند روند کشتار بازدید کرد و  افزود: هدف از این بازدید ها اجرای دقیق دستورالعمل ها و رعایت پروتکل های بهداشتی و قرنطینه ای سازمان دامپزشکی کشور در کشتارگاه های طیور و برطرف شدن نواقص بهداشتی و اجرایی آن ها می باشد.

همچنین دکتر نقی پور در این بازدید 6 ساعته ضمن حضور در بخش های مختلف این کشتارگاه، نکات بهداشتی مدنظر و توصیه های لازم را به مدیران و ناظر بهداشتی این واحد گوشزد کرد.

در ادامه دکتر مرضیه یونسی مدیرکل تعزیرات حکومتی گفت: کمک به حفظ سلامت جامعه یکی از مهم ترین اولویت های اداره کل تعزیرات حکومتیست و این اداره کل همکاری بی بدیل و بیش از پیش با دامپزشکی استان همدان را خواهد داشت.

گفتنی است طرح ملی تشدید و کنترل نظارت‌های بهداشتی در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان از 13 اسفند ماه سال جاری آغاز شده است و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر,اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی
  • کد خبر : 298821
admin ادمین پورتال همدان

admin ادمین پورتال همدان

لینک کوتاه