• 99/12/05 - 13:51
  • تعداد بازدید : 10
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در راستای پیشگیری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان صورت پذیرفت:

رصد و پایش مرغداریهای فعال و غیر فعال توسط کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان بهار

دکتر صادقی: رصد و پایش منظم واحدهای پرورش طیور صنعتی شهرستان بهار به منظور نظارت بر شرایط بهداشتی واحد ها توسط کارشناسان طیور اداره دامپزشکی این شهرستان در حال انجام می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان بهار رصد و پایش منظم واحدهای پرورش طیور صنعتی اعم از مزارع مرغ مادر، گوشتی، تخمگذار، بوقلمون و .... در شهرستان بهار و به منظور رصد شرایط بهداشتی واحد ها توسط کارشناسان طیور در حال انجام می باشد.

دکتر بهزاد صادقی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار اظهار داشت: با عنایت به اینکه شهرستان بهار دارای تعداد بالای پرورش طیور صنعتی می باشد، به همین منظور رصد شرایط بهداشتی این واحد ها در اولویت کاری اداره دامپزشکی شهرستان بوده و با توجه به اینکه در فصل سرد سال واقع شده ایم، این اقدمات از اهیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

دکتر صادقی ادامه داد: در بازدید های انجام گرفته شرایط بهداشتی نهاده های دامی مورد استفاده در واحد های پرورش طیور صنعتی نیز توسط کارشناسان مورد رصد قرار گرفته و در صورت مشاهده نهاده غیر بهداشتی ضمن انجام نمونه برداریهای لازم، وفق مقررات برخورد می گردد.

دکتر صادقی در پایان اظهار داشت: تمامی فعالیتهای واحدهای پرورشی شهرستان اعم از دریافت مجوز جوجه ریزی، واکسیناسیون، خروج از فارم و ....زیر نظر کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان و مسئولین فنی و بهداشتی واحد ها در حال انجام بوده و تمام تلاش پرسنل دامپزشکی در جهت جلوگیری از بروز و شیوع انواع بیماریهای عفونی طیور خصوصآ بیماری آنفلو آنزای فوق حاد پرندگان در منطقه بوده و خوشبختانه در این راستا موفق بوده ایم.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان بهار
  • کد خبر : 271848
admin ادمین پورتال همدان

admin ادمین پورتال همدان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید