• 99/10/29 - 10:33
  • تعداد بازدید : 101
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
فرماندار شهرستان کبودرآهنگ:

کلیه دستگاههای اجرایی عضو ستاد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان موظفند تا دامپزشکی را در امر پیشگیری و یا مقابله با این بیماری همراهی کنند

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان کبودرآهنگ از برگزاری ستاد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شهرستان کبودرآهنگ خبرداد/ دکتر حافظی: رعایت شرایط بهداشتی و قرنطینه ای باید مورد توجه جدی مرغداران قرار گیرد.

روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان کبودراهنگ از برگزاری جلسه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان خبر داد.

در ابتدای این جلسه دکتر عبدالحسین حافظی سرپرست اداره دامپزشکی و دبیر ستاد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان شهرستان کبودراهنگ گفت: همه ساله با فرارسیدن فصل سرما،موضوع شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کانون‌های تجمع پرندگان و مرغداری‌ها به عنوان یکی از مسائل جدی شهرستان مورد توجه قرار می‌گیرد چرا که این بیماری علاوه بر وارد کردن خسارات زیاد به پرورش دهندگان، مخاطرات بسیاری برای انسان به همراه دارد.

وی افزود: وجود تالاب و آبگیرها  باعث می‌شود تا همه ساله هزاران قطعه پرنده مهاجر برای زمستان‌گذرانی، این تالابها را انتخاب کنند که این امر نیز می‌تواند احتمال شیوع ویروس آنفولانزای فوق حاد پرندگان را افزایش دهد.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان کبودراهنگ با تأکید بر همکاری مردم در خصوص اعلام موارد مشکوک و تلفات غیر معمول طیور و پرندگان مهاجر، اظهار کرد: دامپزشکی شهرستان به محض وصول هر گونه اطلاعات آمادگی حضور در محل برای انجام اقدامات پیشگیرانه را دارد.

دبیرستاد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان شهرستان کبودرآهنگ تصریح کرد: برای مقابله از شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان علاوه بر انجام واکسیناسیون که لازمه جلوگیری از بیماری است،رعایت شرایط قرنطینه ای و بهداشتی نیز باید مورد توجه جدی مرغداران قرار گیرد.

دکتر حافظی اظهار کرد: همکاری فرمانداری و دیگر دستگاههای اجرایی در اجرای موفقیت آمیز پیشگیری از آنفلوانزای پرندگان از ضروریات است و امید می­رود این مساعدت و همیاری­ها کماکان ادامه یابد.

دکترحجت ا... مهدوی فرماندار و رئیس ستاد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان شهرستان کبودرآهنگ نیز با بیان اهمیت بیماری آنفلوآنزای پرندگان گفت: کلیه دستگاههای اجرایی عضو ستاد از جمله: بخشداریها،نیروی انتظامی،جهادکشاورزی، محیط زیست، شبکه بهداشت و درمان و دهیاران جهت یشگیری از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان موظفند تا دامپزشکی را در امر پیشگیری و یا مقابله با این بیماری همراهی کنند.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 259218

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید