• 99/11/27 - 11:00
  • تعداد بازدید : 22
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
امام جمعه شهرستان تویسرکان:

کارکنان دامپزشکی همچنان پویا و موثر در عرصه ی حفظ سلامت شهروندان به فعالیت خود ادامه دهند

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه اداره کل دامپزشکی استان همدان به همراه رئیس اداره دامپزشکی تویسرکان با امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان همدان، حجت الاسلام و والمسلمین احمد رسولی مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان همدان بهمراه دکتر اسکندری رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تویسرکان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان تویسرکان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار حجت السلام و المسلمین مرتضی موحدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان تویسرکان ضمن خیرمقدم و قدردانی از حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان و رئیس اداره دامپزشکی شهرستان، گفت: خوشبختانه در تویسرکان نظارت بر فرآورده های خام دامی بنحو احسنت صورت می پذیرد.

وی در ادامه از فعالیت های دامپزشکی در جهت ارتقاء سطح بهداشت عمومی قدردانی نمود و با اظهار امیدواری گفت: کارکنان دامپزشکی همچنان پویا و موثر در عرصه ی حفظ سلامت شهروندان به فعالیت خود ادامه دهند.

امام جمعه شهرستان تویسرکان افزود: در شرع مقدس اسلام به استفاده از غذای حلال تأکیدات فروانی صورت پذیرفته است که خوشبختانه توسط نماینده ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان همدان این مهم بخوبی مورد اهمیت قرار گرفته است.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام و المسلمین رسولی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان همدان با قدردانی از حمایت‌های امام جمعه تویسرکان، افزود: بخش عمده‌ای از وظیفه امنیت غذایی بر عهده دامپزشکی است و نظارت بر پرورش دام و طیور تا ذبح و توزیع فراورده بر عهده این مجموعه است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دامپزشکی استان همدان با اشاره به اینکه یکی از رسالت‌های دامپزشکی،تامین امنیت غذایی مردم است،گفت: این مهم با نظارت شرعی و بهداشتی دامپزشکی بر غذای حلال مردم از مزرعه تا سفره محقق شده است.

حجت السلام و المسلمین رسولی، ذبح شرعی دام را نیز یکی دیگر از وظایف دامپزشکی برشمرد و خاطرنشان کرد: در مرکز استان و شهرستانها،برکلیه واحدهای عرضه فرآورده های خام دامی بصورت مستمر نظارت می شود.

در ادامه دکتر اسکندری رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تویسرکان به بیان اهداف، فعالیت ها و دستاوردهای اداره دامپزشکی شهرستان پرداخت و افزود: با تلاش نیروهای نظارت بهداشتی اداره دامپزشکی،فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی درسطح شهرستان جمع آوری و خاطیان با معرفی به مراجع انتظامی و قضایی برخورد لازم صورت می پذیرد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با پایش مراقبت و اقدامات پیشگیرانه،در سال جاری و سالیان گذشته مورد خاصی در حوزه مسائل بهداشتی و بیماریهای دامی و طیور در سطح شهرستان مشاهده یا گزارش نشده است و جمعیت قابل توجهی از دام و طیور در زمینه بیماری‌های مختلف واکسینه شدند .

در پایان دکتر اسکندری رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تویسرکان از زحمات امام جمعه شهرستان و مساعدتهای وی و نیز پیگیریهای مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان تشکر و قدردانی را نمود.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان تویسرکان,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 271647
admin ادمین پورتال همدان

admin ادمین پورتال همدان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید