• 99/11/19 - 09:40
  • تعداد بازدید : 28
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل دامپزشکی استان همدان:

منابع انسانی سرمایه های نظام هستند و بایستی شان آن ها حفظ شود

مهندس توتونچیـان: تلاش در جهت امید بخشی به پرسنل و تبین آینده روشن کاری برای پرسنل و صرفه جویی در هزینه ها و استفاده از منابع از جمله الزامات کاری در دامپزشکی استان همدان خواهد بود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان همدان جلسه"شورای هماهنگی حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع" اداره کل دامپزشکی استان به ریاست مهندس وحید توتونچیان معاون توسعه مدیریت و منابع و با حضور  کلیه رؤسای ادارات ستادی در حوزه این معاونت امور اداری،رفاه و پشتیبانی، امور مالی-ذیحسابی، فناوری اطلاعات و ارتباطات ،کارشناس حراست و روابط عمومی اداره کل دامپزشکی و همچنین رؤسای محترم ادارات دامپزشکی شهرستانهای تابعه استان بصورت ویدیوکنفرانس (وبینار) برگزار شد.

در ابتدای این جلسه «مهندس وحید وتونچیان» ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) فرارسیدن اولین ساگرد شهدای مقاومت «سپهبد حاج قاسم سلیمانی» و «ابوالمهندس المهدی» و همراهان شهیدشان را تبریک و تسلیت عرض نمود و در ادامه ضمن تشکر از زحمات کلیه رؤسا و همکاران در سطح  استان از رئیس و کارشناسان اداره فاوا درخصوص پیگیری و اجرای  درخواست  معاونت توسعه مبنی بر فراهم نمودن بستر ارتباط مجازی با رؤسای محترم ادارات دامپزشکی شهرستانها که در مواقع ضروری بویژه در شرایط حاکم و محدودیت های کنونی بخاطر شیوع بیماری کرونا تشکر و قدردانی نمود.

در ادامه این جلسه مهندس توتونچیــان به تشریح اقدامات و دستاوردهای حوزه معاونت توسعه پرداخت و توفیقات حاصله را کمک خداوند متعال و مرهون هدایت های مدبّرانه آقای دکتر رسولی (مدیر کل محترم دامپزشکی استان) و همچنین زحمات و تلاش های شبانه روزی رؤسا و همکاران  دلسوز ستادی و شهرستانی دانست.

 مهندس توتونچیان در ادامه با اشاره به اینکه منابع انسانی سرمایه های نظام هستند و بایستی شان منزلت  آنها حفظ شود گفت: باتوجه به رشد روز افزون فناوری های نوین در کشور  افتخار داریم اداره کل دامپزشکی استان همیشه جزء دستگاه های پیشتاز در استفاده از این فناوری ها بوده و شأنیت و جایگاه " اداره کل دامپزشکی استان همدان" اقتضاء می کند بیش از پیش از این فناوری های بهره مند شویم و در حال حاضر نیز تداوم دارد.

در ادامه معاون توسعه مدیریت و منابع دامپزشکی استان همدان،کارگروهی،انسجام کاری،تعاملات و انسجام درونی ، همدلی،طرز تفکر سیستمی، شایسته سالاری در انتصابات ،توانمندسازی کارکنان،ارزیابی عملکرد،آموزش،تعهد به کار سازمانی ، انضباط  در کارها و مبارزه با فساد از برنامه ها و راهبرد اصلی این معاونت دانست و کلیه همکاران بویژه مسئولین را به مثابه اعضاء تیم ملی فوتبال تشبیه نمود و با بیان اینکه مهمترین هدف یک تیم ورزشی،پیروزی و کسب قله های افتخار است بیان داشت: «رمز موفقیت یک تیم موفق و ایده آل، یک دل و یک صدا بودن و خارج از هر گونه حاشیه می باشد و هرچه این سازگاری در افراد و همکاران بیشتر باشد و هماهنگ تر و منسجم تر حرکت کنند اثر بخشی منابع انسانی در ارائه خدمات موفق تر به ارباب رجوع بهتر خواهد بود.

معاونت محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی با اشاره به فرمایشات گوهر بار مقام معظم رهبری (دامه برکاته) درخصوص امیدبخشی به مردم و خنثی سازی تحریم ها گفت: این دو موضوع را باید سرلوحه کاری خود قراردهیم .

 الف) در امیدبخشی به مردم: تلاش در جهت امید بخشی به پرسنل و تبیین آینده روشن کاری آنها باید بکوشیم

 ب) در خنثی سازی تحریم ها: وظیفه ما در ادارات استفاده بهینه از سرمایه ها و امکانات و در یک کلام صرفه جویی است لذا از خودم و همه همکاران استدعا دارم در استفاده بهینه از امکانات اداری اهتمام بیشتری داشته باشیم.

توتونچیان با اشاره به محدودیت های پیش آمده بودجه ای و تاکید بر حذف هزینه های زائد تصریح کرد: باید با نگاه واقع بینانه در این بخش، به دور از انتظار تحقق صد درصدی منابع، از امکانات و منابع موجود بیشترین بهره برداری صورت بگیرد و اولویت بندی در زمینه اقدامات ،خریدها و قراردادها صورت پذیرد.

معاونت توسعه مدیریت و منابع دامپزشکی استان  در ادامه سخنان خود به موضوع شاخص های ارزیابی حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع پرداخت و افزود: « در سال آینده یکی از ملاک های ارزیابی حوزه معاونت توسعه، تلاش در جهت صرفه جویی و کاهش هزینه ها است و به اداراتی که به بهترین نحو مقتضی در راستای صرفه جویی هزینه ها  اعم از :حفظ و نگهداری خودروهای دولتی،صرفه جویی در مصرف سوخت، هزینه های قبوض ( آب،برق،گاز و تلفن)،ساختمانی،پذیرایی و ... موفق عمل نمایند مشمول تشویق نقدی و غیر نقدی خواهند شد.»

در پایان این جلسه توتونچیان با درخواست از روسای محترم شهرستانی خواستار اعلام کتبی نیازهای شهرستان و تهیه لیستی از نیازمندی در کلیه شهرستانها (از نظر خودرو/ نیروی انسانی/تجهیزات اداری و ساختمانی و ... ) شد تا بر اساس اعتبارات اولویت بندی توسط همکاران ستادی صورت پذیرد.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 271385
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال همدان

admin ادمین پورتال همدان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید