• 1401/04/12 - 17:55
  • تعداد بازدید : 15
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
فرماندار شهرستان تویسرکان در دیدار با مدیرکل دامپزشکی استان همدان گفت:

حمایت همه جانبه از دامپزشکی را وظیفه خود می دانیم/ دامپزشکی تامین کننده امنیت بهداشت و سلامت مردم می باشد/ مدیرکل دامپزشکی استان همدان از مدیران حرفه ای، با اخلاق و با سابقه استان بشمار می رود

فرماندار شهرستان تویسرکان: دامپزشکی یکی از مهمترین دستگاه های اجرایی استان و شهرستان بشمار می رود/ حضور مدیرکل دامپزشکی استان همدان با اکیپ کامل در شهرستان تویسرکان و پیگیری حل مسائل و مشکلات حوزه دامپزشکی بیانگر تعهد کاری، خدمت صادقانه و نگاه ویژه وی به شهرستان تویسرکان می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان همدان، دکتر محمودرضا رسولی مدیرکل دامپزشکی استان همدان به همراه مهندس حسین عدالتی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع، مهندس وحیدتوتونچیان مسئول حراست، دکتر امیرحسین نقی پور رئیس اداره نظارت بربهداشت عمومی و مواد غذایی، دکتر احمد اسکندری رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تویسرکان، مهندس سلطانی کارشناس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان باحضور در فرمانداری شهرستان تویسرکان با مهندس حسین افشاری فرماندار شهرستان تویسرکان، معاونین فرمانداری و رئیس دفتر نماینده مردم شریف شهرستان تویسرکان در مجلس شورای اسلامی پیرامون مسائل و موضوعات مرتبط با حوزه دامپزشکی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، فرماندار شهرستان تویسرکان ضمن خیرمقدم و تشکر و قدردانی از حضور مدیرکل دامپزشکی استان همدان و هیات همراه در شهرستان تویسرکان، گفت: مدیرکل دامپزشکی استان همدان یکی از مدیران حرفه ای، با اخلاق و با سابقه استان بشمار می رود و حضور وی با اکیپ کامل در شهرستان تویسرکان و پیگیری حل مسائل و مشکلات حوزه دامپزشکی بیانگر تعهد کاری، خدمت صادقانه و نگاه ویژه وی به شهرستان تویسرکان می باشد.

در ادامه مهندس حسین افشاری با ابراز رضایت از عملکرد رئیس و کارکنان اداره دامپزشکی شهرستان تویسرکان بویژه در دو مانور عملیاتی اخیر مدیریت بحران در شهرستان، خاطرنشان کرد: تعهد، دلسوزی و تلاش های بی وقفه دکتر احمد اسکندری رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تویسرکان جهت پیگیری مطالبات مردم، دقت نظر در کار حرفه ای و تخصصی دامپزشکی زبانزد است و جای قدردانی دارد.

در ادامه فرماندار شهرستان تویسرکان بابیان اینکه دامپزشکی یکی از مهمترین دستگاه های اجرایی استان و شهرستان بشمار می رود، تصریح کرد: امنیت بهداشت و سلامت مردم بخصوص در سبد غذایی خانوار نظیر: مرغ و گوشت و ... را کارکنان دامپزشکی تأمین می کنند و ما حمایت همه جانبه از دامپزشکی را وظیفه خود می دانیم.

در ادامه نماینده عالی دولت در شهرستان تویسرکان، حمایت های مدیرکل دامپزشکی استان همدان و دیگر مسئولین از سرمایه گذار کشتارگاه صنعتی دام و تأسیس آن با تجهیزات بهداشتی را بسیار ارزشمند تلقی نمود.

در ادامه فرماندار شهرستان تویسرکان درخصوص تسریع در افتتاح پروژه آب شهری دامپزشکی و مراکز مجاور، دستور تشکیل جلسه در اسرع وقت باحضور مدیران شهرستانی را داد‌ و ضمن قول مساعد جهت رفع مشکل آب شرب دامپزشکی، گفت: درصورت وجود مشکل جدی در پروژه، فرمانداری شهرستان در داخل محدوده شهری نسبت فراهم نمودن ساختمان جدید برای اداره دامپزشکی اقدام می نماید.

در ابتدای این دیدار، دکتر محمودرضا رسولی مدیرکل دامپزشکی استان همدان ضمن تشکر و قدردانی از حمایت های فرماندار در سمت های مختلف مدیریتی استان که همیشه حامی و پشتیبان دامپزشکی و سلامت مردم بوده است، گفت: همکاران ما در اداره دامپزشکی شهرستان تویسرکان بصورت خالصانه و شبانه روزی وظایف سازمانی خود را به نحو احسن در حوزه های مختلف دامپزشکی، بویژه در حوزه پیشگیری، حفظ و حراست از سرمایه های دامی و تامین سلامت و بهداشت عمومی انجام می دهند.

در ادامه مدیرکل دامپزشکی استان همدان بااشاره به اینکه اداره دامپزشکی تویسرکان با مظلومیت در خارج از محدوده شهری بوده و کارکنان دامپزشکی هم در دور ترین نقاط شهرستان مشغول خدمات رسانی به دامداران و تولیدکنندگان گرامی هستند، خاطرنشان کرد: با پشتیبانی مالی و اعتباری فرمانداری در راستای پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دامی و مشترک بین انسان و حیوان بخشی عمده ای از واکسیناسیون دامها توسط بخش دولتی و نیز با خرید خدمت از بخش خصوصی به منظور افزایش خدمات رسانی رایگان برای بهره برداران صورت می پذیرد چرا که اگر ریالی در دامپزشکی جهت پیشگیری از بیماریها و حفظ و حراست از سرمایه های دامی و بهداشت عمومی مردم هزینه شود شود حدود هفت ریال در بحث درمان صرفه جویی می شود و این بیانگر این است فعالیت های دامپزشکی بسیار اقتصادی و کاملا به صرفه بوده که با هزینه اندک از سرمایه بزرگ محافظت می شود.

در ادامه این مقام مسئول در اداره کل دامپزشکی استان تصریح کرد:: تنظیم بازار و امنیت غذایی و روانی جامعه بسیار وابسته به تولیدات داخلی می باشد و ما وظیفه داریم با حمایت و پشتیبانی از دامداران علاوه بر پایداری اشتغال، در زمینه تولید نیز آنها را یاری دهیم و این نیازمند حمایت بیش از پیش فرماندار و مجموعه فرمانداری شهرستان در زمینه تصویب و تامین اعتبارات لازم می باشد.

دکتر رسولی در ادامه با اشاره به تأسیس کشتارگاه صنعتی دام شهرستان، خاطر نشان کرد: خوشبختانه با حمایت های مسئولین ارشد استان و سازمان دامپزشکی کشور تعداد سه واحد کشتارگاه  سنتی دام در استان تعطیل و اکنون با شش واحد کشتارگاه صنعتی دام و پنج واحد کشتارگاه صنعتی طیور  با دارا بودن سیستم پیش سرد و تجهیزات بهداشتی در سطح استان تحت نظارت شبانه روزی کارشناسان بهداشتی و ناظران شرعی دامپزشکی فعالیت می کنند.

در ادامه مدیرکل دامپزشکی استان همدان با اشاره جوجه ریزی بیش از ۳۳ میلیون قطعه در سال ۱۴۰۰ در استان همدان، گفت: باتوجه به افزایش بی سابقه جوجه ریزی در استان، با پایش و مراقبت از بیماریهای طیور خوشبختانه مشکل جدی در زمینه بهداشت مرغداری وجود نداشت.

وی نیز اظهار داشت: اداره کل دامپزشکی استان با بیش از ۵۰  اقدام پیشگیرانه در راستای پایش، مراقبت و پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، علی رغم وجود کانون های بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سطح استان های دیگر، خوشبختانه بیش از سه سال است که استان همدان عاری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان می باشد.

در ادامه این دیدار مدیرکل دامپزشکی استان همدان بااشاره عدم دارا بودن آب شهری اداره دامپزشکی شهرستان تویسرکان، گفت: علی رغم اینکه اعتبار پروژه آب شهری دامپزشکی در موافقت نامه مبادله شده و میزان یک میلیارد تومان برای این پروژه تخصیص داده شده است اما متاسفانه تاکنون این پروژه به بهره برداری نرسیده است و این نیازمند یاری و دستور مساعد حضرتعالی جهت تسریع در استارت اجرای پروژه می باشد.

همچنین در ادامه مهندس سلطانی کارشناس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان، اظهار داشت: برای پروژه آب شهری اداره دامپزشکی و مراکز مجاور یک میلیارد تومان تامین اعتبار شده است و هرچقدر این پروژه به تاخیر بیافتد باتوجه به افزایش هزینه ها، اعتبار تامین شده کفاف انجام پروژه نمی شود و مانند یخی بوده که متاسفانه لحظه به لحظه آب می شود.

در ادامه این دیدار، دکتر احمد اسکندری رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تویسرکان، گفت: پروژه لوله کشی آب آشامیدنی علی رغم اینکه بنام دامپزشکی نامگذاری شده است اما صرفاً برای اداره دامپزشکی  نبوده  و درصورت افتتاح این پروژه، چندین ادارات دولتی و مراکز خصوصی و غیره نیز از نعمت آب آشامیدنی بهره‌مند خواهند شد.

در پایان این دیدار، مدیرکل دامپزشکی استان همدان بهمراه اکیپی متشکل از حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، رئیس دفتر نماینده مردم شریف تویسرکان،سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع اداره کل دامپزشکی، رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی، مسئول حراست و رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تویسرکان در مجلس شورای اسلامی و  کارشناس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان باحضور در کشتارگاه جدیدالتاسیس صنعتی دام تویسرکان از نزدیک از روند کشتار دام، تجهیزات بهداشتی و پیش سرد و ... بازدید کرد.

ضمناً در ادامه بازدیدهای سفر یکروزه، مدیرکل دامپزشکی استان همدان باحضور در شرکت دانش بنیان تولید کننده پری بیوتیک دامی از روند تولید مکمل غذایی بازدید کرد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 287809
admin ادمین پورتال همدان

admin ادمین پورتال همدان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه