• 99/11/27 - 13:43
  • تعداد بازدید : 38
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرپرست فرمانداری شهرستان همدان :

تلاشهای مجموعه دامپزشکی استان همدان از لحاظ کنترل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان قابل تقدیر است

دکترمحمودرضا رسولی مدیرکل دامپزشکی استان همدان بهمراه دکتر علی طاهری رئیس اداره دامپزشکی شهرستان همدان با دکتر علی محمدی سرپرست فرمانداری شهرستان همدان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان همدان«دکترمحمودرضا رسولی» مدیرکل دامپزشکی استان همدان بهمراه «دکتر علی طاهری» رئیس اداره دامپزشکی شهرستان همدان با «دکتر علی محمدی» سرپرست فرمانداری شهرستان همدان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار «دکتر محمد علی محمدی» سرپرست فرمانداری شهرستان همدان فعالیتهای حوزه دامپزشکی را از لحاظ کنترل سلامت فرآورده های خام دامی و به تبع آن سلامت مردم، ویژه دانست و گفت: تلاشهای مجموعه دامپزشکی استان همدان از لحاظ کنترل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان قابل تقدیر است.

وی افزود: ایجاد اعتماد در مردم به محصولات و فرآورده های خام دامی در محل های عرضه کالا یک سرمایه اجتماعی ارزشمند است، بنابراین، ضروری است با تقویت بازرسی ها و نظارت مستمر نسبت به ارتقای سطح این اعتماد عمومی تلاش شود که این عین تکریم مردم است.

در ادامه دکتر محمود رضا رسولی مدیرکل دامپزشکی همدان به تبیین نقش و اهمیت دامپزشکی در جامعه و سلامت مردم پرداخت و گزارش مختصری از اهم فعالیت های دامپزشکی و توفیقات بدست آمده توسط این اداره کل طی سنوات گذشته و سال جاری ارائه نمود.

وی اظهارکرد: در فصلی از سال قرار داریم که معمولا شاهد مهاجرت پرندگان به کشورهای مختلف هستیم و احتمال بروز بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان وجود دارد.

 مدیرکل دامپزشکی استان همدان با بیان اینکه هم اکنون تعداد 30 کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سطح کشور وجود دارد گفت: خوشبختانه به واسطه اقداماتی که دامپزشکی همدان با همکاری استانداری انجام داده است در حال حاضر هیچگونه موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در حیات وحش و مرغداری‌های سطح استان مشاهده نشده است و بیش از 3 سال است که استان همدان عاری از این بیماری بوده است.

دکتر رسولی در این دیدار ضمن اشاره به تعطیلی تمامی کشتارگاه های سنتی استان گفت:  خوشبختانه در حوزه های حفظ و حراست از سرمایه دامی و عرضه فرآورده‌های خام دامی، در سطح استان همدان امنیت بهداشتی خوبی برقرار است و کلیه کشتارگاههای استان مجهز به سیستم پیش سرد و بصورت صنعتی اداره می شوند و در حال حاضر پنج کشتارگاه صنعتی دام در استان همدان وجود دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان ضمن قدردانی از حمایت های فرماندار همدان، دامپزشکی را مسئول سلامت، بهداشت و در یک جمله ضامن امنیت غذایی مردم با منشاء دامی دانست و افزود: در مسیر رسیدن به این هدف مطلوب باید همکاری ویژه ای در شهرستان ها و استان صورت گیرد.

در ادامه دکتر علی طاهری رئیس اداره دامپزشکی شهرستان همدان ضمن تبریک مجدد انتصاب سرپرست فرمانداری شهرستان همدان،گزارش مختصری از فعالیتهای انجام شده در بخش دامپزشکی شهرستان را به اختصار ارائه نمود.

در پایان این دیدار سرپرست فرمانداری شهرستان همدان آمادگی فرمانداری برای هرگونه همکاری با اداره کل دامپزشکی استان را اعلام کرد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 271654
admin ادمین پورتال همدان

admin ادمین پورتال همدان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید