چاپ
ارسال به دوست

در استان همدان تعداد بیش از چهار هزار لاشه و دام قربانی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی مورد بازدید و بازرسی بهداشتی و شرعی قرار گرفت

دکتر محمودرضا رسولی: در این بازرسی ها مقدار 62 کیلوگرم گوشت، 89 عدد کبد، 192 عدد ریه و 35 عدد کلیه غیرقابل مصرف تشخیص و ضبط و معدوم سازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان همدان «دکتر محمودرضا رسولی» مدیرکل دامپزشکی استان از بازرسی و نظارت بهداشتی و ذبح شرعی تعداد چهار هزار و 596 لاشه و دام قربانی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی توسط 55 اکیپ ثابت و سیار متشکل از 87 نفر دکتر دامپزشک، ناظر شرعی و ناظر بهداشتی در استان خبر داد.
وی در ادامه افزود: در راستای انجام طرح نظارت بهداشتی و ذبح شرعی بر دامهای قربانی شهروندان در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در بازرسی های بعمل آمده یک رأس لاشه گوسفند به طور کامل ضبط و 104 لاشه نیز اصلاح موضعی گردید.
دکتر رسولی درخصوص اندامهای ضبطی این لاشه ها گفت: تعداد 89 عدد کبد و 192 عدد ریه و 35 عدد کلیه نیز غیرقابل مصرف تشخیص داده شد که ضبط و معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج گردید، در ضمن تعداد 170 عدد کبد نیز اصلاح شد.
مدیرکل دامپزشکی استان همدان در ادامه از اهمیت نظارت های دامپزشکی بر سلامت افراد جامعه گفت و خاطر نشان کرد: در صورت نبود این نظارت ها  خطرات فراوانی، سلامت افراد جامعه را مورد تهدید قرار می دهد.
وی در ادامه ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی و هماهنگی های بین بخشی همزمان با اطلاع رسانی و افزایش اطلاعات افراد جامعه، کلیه دامهای قربانی در مناسبت های مختلف را مورد بازرسی قرار خواهیم داد تا هیچ لاشه ای بدون نظارت وارد چرخه مصرف انسانی نشود.

  • کد خبر: ٧٢/
  • ١١:٢٩ - سه شنبه ٣ مهر ١٣٩٧/
  • تعداد بازدید: 38
کلید واژه ها

خروج