چاپ
ارسال به دوست

بازدید مشترک کارشناسان ادارات دامپزشکی و جهاد کشاورزی از مزارع پرورش ماهی در شهرستان همدان

دکتر امیرحسین نقی پور: بازدید مشترک و منظم از مزارع پرورش ماهی شهرستان همدان جهت ارتقاء سطح بهداشت عمومی جامعه در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان همدان دکتر امیرحسین نقی پور رئیس اداره دامپزشکی به همراه کارشناس طیور جهاد کشاورزی از مزارع پرورش ماهی این شهرستان بازدید کرد و هدف از این بازیدها را، ارتقاء سطح بهداشت عمومی جامعه دانست.

وی اظهار داشت:با توجه به در پیش بودن فصل سرما و خطر شیوع بیماری  VHS رعایت یک سری اصول امنیت زیستی جهت جلوگیری از هرگونه خسارت احتمالی به پرورش دهنگان الزامی می باشد.

وی طی بازرسی از مزارع  پرورش ماهی توجه به دستورالعمل های سازمان و رعایت اصول امنیت زیستی از قبیل خودداری از جابجایی ماهیان بدون اخذ گواهی حمل بهداشتی-تهیه بچه ماهی و تخم چشم زده و غذای ماهی صرفاً از مراکز مجاز تحت نظارت سازمان دامپزشکی، ضدعفونی تجهیزات،خودداری از جابجایی بین مزارع و بکارگیری مسئول فنی دامپزشکی را از راهکارهای پیشگیرانه برشمرد و به پرورش دهنگان متذکر شد.

دکتر نقی پور افزود: خوشبختانه در حال حاضر بیماری خاصی مزارع پرورش آبزیان را تهدید نمی کند، اما رعایت یک سری اصول از قبیل: خوداری از مصرف خودسرانه و بی رویه داروها و مواد شیمیایی در طول دوره پروش وعدم استفاده از ضدعفونی کننده های غیر مجاز مانند: مالاشیت گرین جز با همکاری مدیران این مزارع میسر نخواهد بود.

در ادامه دکتر نقی پور ضمن گفتگو با پرورش دهندگان از مسائل و مشکلات آنها مطلع گردید و از همکاری مدیران این مزارع در راستای ارتقاء روزافزون سطح بهداشت عمومی جامعه تقدیر و تشکر نمود.

  • کد خبر: ٦٣٨/
  • ١٣:٢٢ - سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧/
  • تعداد بازدید: 35
کلید واژه ها

خروج