چاپ
ارسال به دوست

برگزاری کلاس توجیهی آموزشی و چهره به چهره در مورد بیماری هاری در روستای تازناب نهاوند

در راستای فرهنگ سازی و افزایش سطح آگاهی مردم در کانون های بیماری هاری اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند، اقدام به یک دوره بازدید چهره به چهره با اهالی روستای تازناب نهاوند و مناطق ییلاقی اطراف آن نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند دکتر سلگی رئیس اداره دامپزشکی این شهرستان گفت: با توجه به افزایش سگ های ولگرد در این شهرستان و عدم محدود سازی آنها توسط مراجع ذیربط در طی سالهای اخیر، متأسفانه شاهد چندین مورد ابتلای سگ های ولگرد و صاحب دار به بیماری هاری بوده ایم که به همین منظور کلاس توجیهی آموزشی و چهره به چهره در مورد بیماری هاری توسط کارشناسان این اداره برگزار شد.

 وی گفت: در راستای فرهنگ سازی و افزایش سطح آگاهی مردم در کانون های بیماری هاری اداره دامپزشکی این شهرستان، اقدام به یک دوره بازدید چهره به چهره با اهالی روستای تازناب نهاوند و مناطق ییلاقی اطراف آن نمود.

وی اظهار داشت: در این دوره آموزشی به اهمیت قلاده گذاری و واکسیناسیون سگ های صاحب دار تأکید صورت گرفت و ضمن تشریح مشخصات حیوان مشکوک به هاری، از روستائیان درخواست شد درصورت برخورد با حیوان و یا حیوان گزیدگی انسان و دام، مراتب را سریعاً به اداره دامپزشکی و مرکز بهداشت شهرستان نهاوند اطلاع دهند.

  • کد خبر: ٦٣٦/
  • ١٣:٠٩ - سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧/
  • تعداد بازدید: 34
کلید واژه ها

خروج