چاپ
ارسال به دوست

برگزاری دوره آموزشی بیماری تب مالت توسط دامپزشکی در مرکز خدمات کشاورزی شهرستان کبودرآهنگ

یک دوره کلاس آموزشی پیشگیری از بیماری تب مالت به همت اداره دامپزشکی کبودرآهنگ با حضور دامداران بخش مرکزی این شهرستان در محل مدیریت جهاد کشاورزی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی کبودرآهنگ دکتر نجف لو رئیس اداره دامپزشکی این شهرستان با بیان اینکه بیماری تب مالت (بروسلوز) یکی از مهمترین بیماری های مشترک بین انسان و دام است که از فرآورده های خام لبنی مانند شیر و پنیر آلوده به انسان منتقل می شود.

وی افزود: اداره دامپزشکی شهرستان با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی در این ارتباط، اقدام به برگزاری یک دوره آموزشی با موضوع راه های پیشگیری از ابتلا به بیماری تب مالت ویژه دامداران که نقش مهمی در تهیه و تولید فرآورده های خام دامی دارند، کرده است .

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کبودرآهنگ یادآور شد: با استفاده از جدیدترین اطلاعات در خصوص روش های  پیشگیری  از بیماری به تعداد 250 نفر در قالب 10 کلاس به دامداران روستاهای شهرستان اطلاعات جامعی ارائه شده و بروشورهایی نیز با موضوع بیماریهای مشترک بین دامداران توزیع گردیده است.

وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه در نیمه دوم سال مشغله کاری دامداران کمتر بوده و امکان حضور در این کلاسها برای دامداران بیشتر است، لذا کلاسهای آموزشی در هر سه بخش به صورت روزانه برگزار خواهد شد.

 

 

  • کد خبر: ٥٧٠/
  • ١٢:٥٩ - دوشنبه ١٦ مهر ١٣٩٧/
  • تعداد بازدید: 50
کلید واژه ها

خروج